Skocz do zawartości

Robot klasy minisumo.


Pomocna odpowiedź

Witam też jestem na ostatnim etapie budowy minisumo. Już niedługo postaram siego dodać ale mam małe problemy. Dostajesz ode mnie piwko. I czy mógłbyś potem jakaś dokumentacje dodać.

Link do komentarza
Share on other sites

No roboccik niczego sobie, szczególnie jak na 3 południa. Zaciekawiła mnie ta guma antypoślizgowa. Ale widać że nawet jak na "czułki" dobrze sobie radzi. Jak zamontujesz sharpa to daj znać jak się z nim sprawuje 🙂

pozdrawiam i życze dalszych sukcesów.

Link do komentarza
Share on other sites

I czy mógłbyś potem jakaś dokumentacje dodać.

A co by Cię dokładnie interesowało?

Jak zamontujesz sharpa to daj znać 🙂

Sharpa będę miał w okolicach czwartku, wtedy go opanuje i dam znać co się dzieje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2kg to mało czy dużo jak na minisumo ? bo się nie orientuje.. a robocik spoko... nie wiem czemu narzekasz że robi coś więcej niż zakładałeś projektując xD

Link do komentarza
Share on other sites

Nvm .. to pytanie Cie przerosło widać ;] A na serio to znam ograniczenia robotów mini sumo... A teraz pomyśl skoro zapytałem o 2 kg to chyba nie wziąłem tego z powietrza ?

cytuję

po pokryciu kół daje sobie radę z ponad 2kg.

I ponawiam pytanie 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Dwa kilogramy to wystarczająco, żeby wypchnąć z ringu nieruchomego przeciwnika, lub takiego, którego kierunek jazdy nie jest przeciwny do kierunku jazdy naszego robota.

Ale jak wiadomo sumo to przepychanki robotów, które stoją "twarzą" do siebie, zatem trzeba pokonać masę przeciwnika i siłę jego silników, a w tym przypadku nie jest to już imponująca wartość, ale też nie przesądza o przegranej 🙂

Treker:

Te 2kg to maks jakis przy jakim koła się zatrzymują, czy zrywają przyczepność i kręcą się w miejscu? Bo jeśli kręcą się w miejscu to znaczy, że można jeszcze popracować nad przyczepnością i coś wyciągnąć.

Ogólnie robot wygląda całkiem fajnie no i będziesz miał jak znalazł przeciwnika do sparingów, jak już zrobisz tego lepszego 🙂

Też mi się marzy taka konstrukcja, na razie testuje różne pomysły w głowie, bo z realizacją pewnie muszę poczekać kilka miesięcy. Najpierw obiecałem sobie zrobić Linefollowera 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A może by tak zmniejszyć koła prędkość byłaby mniejsza ale teoretycznie byłby silniejszy.

Nigdy nie budowałem takiego robota i nie wiem tego jak się myle to poprawcie mnie-to tylko taka sugestia.

pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

Nvm .. to pytanie Cie przerosło widać ;] A na serio to znam ograniczenia robotów mini sumo... A teraz pomyśl skoro zapytałem o 2 kg to chyba nie wziąłem tego z powietrza ?

cytuję

po pokryciu kół daje sobie radę z ponad 2kg.

I ponawiam pytanie 😕

Jeżeli chodzi ci o to ile zapasu "mocy" ma robot to na pewno nie możesz tego mierzyć w kilogramach. Weź pod uwagę chciażby tarcie. Już bardziej o sile może być tu mowa niż o masie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ludzie... chodzi mi o "uciąg" robota... a nie o żadną siłę moc itd.. zresztą już odstałem odpowiedź.. Polecam naukę czytania ze zrozumieniem... xd

Link do komentarza
Share on other sites

Ludzie... chodzi mi o "uciąg" robota... a nie o żadną siłę moc itd.. zresztą już odstałem odpowiedź.. Polecam naukę czytania ze zrozumieniem... xd
no ja ci polecam elementarna wiedze z fizyki tego powinni już w gimnazjum uczyć czym jest siła. Trzymajmy jakiś poziom forum każde dziecko wie że "uciąg" 2 kilogramowej cegły nie jest równy 2kg lodu. Czy nadal czegoś nie rozumiem?
Link do komentarza
Share on other sites

Minner:

Skoro rozmawiamy tutaj o robocie, którego zadaniem jest wypchnąć przeciwnika za ring i konstruktor podaje informacje, że taki robot potrafi przepchnąć cegłę o masie 2kg, to jest to chyba bardziej obrazowe dla wszystkich czytających niż informacja, że robot może działać na przeciwnika siłą 18N*.

* wartość zupełnie wymyślona

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.