Skocz do zawartości

Robomaticon - 07.03.2015, Warszawa


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Konstruujesz roboty i chcesz sprawdzić je w walce z innymi? A może szukasz motywacji do skonstruowania nowej maszyny? Robomaticon to miejsce dla Ciebie!KN Politechniki Warszawskiej Robomatic już po raz piąty ma zaszczyt zaprosić Was na Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie, niezmiernie się cieszymy pozytywną reakcją na zbliżającą się edycję 😉

Jeżeli chodzi o ograniczenia wiekowe to nie przewidujemy takich tworzyć. Jedynie najmłodsi uczestnicy, ze względu na ich bezpieczeństwo, muszą być pod opieką rodziców.

Konkurencja LineFollower będzie podzielona na pojazdy z turbiną i bez turbiny.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pytanie odnośnie kategorii LF:

"Minimalny kat trasy wynosi 45 stopni."

mam rozumieć, że trasa może posiadać różne skręty nawet 2x bardziej ostrzejsze od kąta prostego?

Bo tak szczerze powiedziawszy oglądając filmy z poprzednich imprez max to było 90 stopni z tego co wiem.

W reg LF ENHANCED wyczytałem, że min kąt to 90 stopni.

Dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Harion, problemem jest to, że regulaminy nie określają jak liczony jest ten kąt. Kąty ostre zdarzają się sporadycznie, jednak warto, aby organizatorzy doprecyzowali te zapisy.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Na wstępie przepraszam za zwłokę.

Obecnie dostępne regulaminy są z zeszłego roku i wymagają one aktualizacji. Jeżeli chodzi o kąt skrętu jest to kąt mierzony od przedłużenia linii trasy, do aktualnej trasy po zakręcie. Ten kąt w przypadku robotów bez turbiny wynosi maksymalnie 45 stopni, a w przypadku robotów z turbiną maksymalnie 90 stopni.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie,

Propozycja wizualnego przedstawienia problemu jest bardzo dobra i również o tym pomyślałem. Dlatego zamieszczam obrazek 🙂

Maksymalnym kątem skrętu dla robotów bez turbin jest kąt 90 stopni.

Odnosi się to do skrętów pojedynczych, duże łuki oczywiście mogą przekroczyć tą wartość, zasada ta obowiązuje dla skrętów o promieniu równym 0mm (załamań). Mam nadzieję, że to trochę rozjaśni problem.

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam, ale muszę to powiedzieć - to jest najgłupsza rejestracja w jakiej kiedykolwiek uczestniczyłem :x Nie można było po prostu dodać formularza z nazwą robota, drużyny, imieniem, nazwiskiem i wszystko? Bez tworzenia konta użytkownika? Ewentualnie jak już trzeba to konto zrobić, to niech przekierowuje od razu na stronę dodawania robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.