Skocz do zawartości

Zuk

Users
  • Zawartość

    281
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    21

Zuk zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 14 sierpnia 2013.

Treści użytkownika Zuk zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

1 obserwujący

O Zuk

  • Urodziny 14.11.1980

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Pyskowice
  • Moje zainteresowania:
    skoro tutaj jestem to m.in. Robotyka ;)

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Zuk

Stały bywalec

Stały bywalec (9/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Starszy redaktor
  • Redaktor

Odznaki

72

Reputacja

  1. No to sprawdziłem i przetestowałem. Udało się przez COMa połączyć z FTP raspberki Nawet połączona przez COMa raspberka łączy się z siecią za pośrednictwem komputera i router nadał jej IP Zainstalowałem serwer proftpd i założyłem użytkownika pi zgodnie z: https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Serwer_FTP_w_systemie_Debian a później zalogowałem się na IP, pod którym raspberka jest widoczna w routerze za pomocą WinSCP i dało radę 😉 Pozdrawiam Zuk
  2. Cześć. Czy da się korzystać z winSCP przy połączeniu z maliną przez serial? Czy ta możliwość jest dostępna tylko do połączeń przez sieć? Jeśli est taka możliwość to jak przekierować połączenie na wybranego COMa? Pozrawiam Zuk
  3. OK dzięki. Bawię się tym ustrojstwem od 2 3 dni więc więcej szukam niż pracuję. A przede wszystkim dopiero uczę się tych poleceń...
  4. Miałem to wszystko. Musiałem zainstalować pip i pip3 a następnie wpisać komendę: pip3 install "rpi.GPIO" i po tej komendzie wróciłem do pythona3 i polecenie import zadziałało 😉 Dzięki Pozdrawiam Zuk Edit: dla tak samo zielonych z raspberki instalacja pip: sudo apt install python-pip dla pytona 2 i wersja dla pytona 3: sudo apt install python3-venv python3-pip powyższe polecenia ze strony: https://packaging.python.org/guides/installing-using-linux-tools/
  5. Witam. Mnie wyskoczył taki problem, że niby mam tą bibliotekę a jak chcę w pythonie3 importować to jednak nie mam. Mam zainstalowana wersję light raspbiana. Jak to sprawdzić lub zaktualizować biblioteki do najnowszej? jakoś poleceniem apt-get... Pozdrawiam Zuk Edit: Komenda import rPi.GPIO as GPIO zadziałała - tyle, że w pythonie 2 a nie 3 jeśli można wersje dla pythona3 prosić 😉 Pozdrawiam Zuk
  6. Temat co prawda ma już jakiś czas, ale dodam, bo nigdzie tej informacji nie zauważyłem. Program (w wersji 0.6) umożliwia wysyłanie liczb zmiennoprzecinkowych z separatorem w postaci kropki.
  7. Witam. Ja natomiast spotkałem się z bardzo dziwnym zjawiskiem, w funkcji main nie aktualizuje zmiennych globalnych typu float. Zmienna PomiarADC działa ok i otrzymuję wartości w zakresie ponad 1000 a jak "podgrzeję" to dochodzi ponad 1050 zmienne Vsense i Temperature maja stałe wartości Vsense = -2.2E-15 Temperature = 2.0175 Już nawet zapisałem coś takiego: /* USER CODE BEGIN WHILE */ Vsense = 5; Temperature = 10; while (1) { Vsense = 7; Temperature = 17; //dalsza część z zakomentowanym obliczeniem Vsense i Temperature Mam płytkę Discovery z procesorem F401 VCT6U Wcześniej myślałem, że przetwornik nie działa i odłożyłem na jakiś czas, teraz wróciłem i okazało się, ze to wina zmiennych typu float. Na pewno wczytuję odpowiedni plik elf, kompiluję na wszystkie możliwe sposoby build/rebuild/build all. Pozdrawiam Zuk
  8. Witam. Mnie przy pierwszej części (zaświecenie diody) pojawia się błąd w linijce HAL_NVIC_SetPriority(SysTick_IRQn, 0, 0); jak zakomentuję to dalej leci ok i kompiluje się. Problem znika kiedy przechodzę do części związanej z przerwaniami. Mam wrażenie, że w pierwszej części jakiegoś kroku konfiguracyjnego brakuje, który ustawi ten SysTick w NVIC. Pozdrawiam Zuk
  9. Witam. Polecam jeszcze jedną aplikację: DroidTerm jest to aplikacja terminal, można komunikować się z prockiem po RSie, wystarczy odpowiedni kabelek i przejściówka taka sama jak do kompa. Pozdrawiam Zuk
  10. Jeżeli chodzi o podział i scalanie liczb dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest deklaracja uni i struktury. Jest ona bardziej uniwersalna. Struktura jest "sklejeniem" zmiennych czyli deklarując 4 zmienne są w pamięci złożone jak wektor ale każda zmienna może być innego typu a rozmiar struktury jest sumą rozmiarów wszystkich zmiennych w niej zawartych. Unia jest "złożeniem" zmiennych w tym przypadku rozmiar unii jest równy rozmiarowi największej zawartej w niej zmiennej. Dawno nie pisałem w C ale jak będą zainteresowani to mogę odgrzebać jakiś stary kod i napisać krótki artykulik. (jakbym przez dłuższy czas nie odpisywał to proszę o kontakt i przypomnienie na priw ostatnio niestety rzadko goszczę na forboce) Pozdrawiam Zuk
  11. Witam. Generalnie najczęściej jest jak mówisz ale nie zawsze. układ równoległoboku ma dwie zalety: - ciężkie napędy są przesunięte bliżej podłoża dzięki czemu moment jest mniejszy a przez to dynamika większa, - dobrze rozpisana kinematyka równoległoboku jest prostsza od łokciowej bo odsprzęża przeguby, - dodatkowo możliwe są do zastosowania przeciwwagi dla ciężkich obiektów manipulowanych, Schemat kinematyczny manipulatora o strukturze równoległoboku można uprościć do struktury łokciowej ale wtedy traci się zaletę 2. Struktura łokciowa najczęściej ma napędy w przegubach (jak pisałeś) ale możliwe są różne konstrukcje z układami przeniesienia napędu w stylu cięgna, paski/łańcuchy co pozwala odsunąć napęd od przegubu co ma zaletę analogiczną do 1 ale bardziej skomplikowana przekładnia ma swoje przełożenie na sprawność Pozdrawiam Zuk
  12. Zuk

    Serwo elektronika

    Żeby serwo działało "odwrotnie" musiałbyś je rozebrać a w środku: - przelutować odwrotnie połączenie do silnika - przelutować odwrotnie zewnętrzne kabelki potencjometru badającego położenie Nigdy nie sprawdzałem ale powinno zadziałać.
  13. Zuk

    Tabela DH manipulatora.

    Witam. Tam są cztery człony a Ty rozbiłeś 2 i 3 na dwa zamiast zostawić jako jeden, Nie mówię, że źle ale ja nie dodawałbym sztucznie osi. Dodatkowo łatwiej będzie, jeżeli x3 umieścisz wzdłuż ramienia 3 a nie 2. Jak zorientowany jest układ bazowy? zaczynasz od 1 a nie od 0. Pozdrawiam
  14. Cześć. Kiedyś znalazłem w necie PDFa z całą książką. Jak dobrze poszukasz to pewnie też trafisz.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.