Skocz do zawartości

wormux29

Users
  • Zawartość

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

wormux29 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 14 lipca 2009.

Treści użytkownika wormux29 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Szczecin

Osiągnięcia użytkownika wormux29

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy roboty
  • Wschodząca gwiazda
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

11

Reputacja

  1. Dzień dobry. Sprzedam zasilacz ENSTICK GDR-40-5 montowany na szynę DIN. Producent: ENSTICK Typ zasilacza: impulsowy Moc: 30W Napięcie wyjściowe: 5V DC, 5...6V DC Prąd wyjściowy: 6A Napięcie zasilania: 85...264V AC, 120...370V DC Podłączenie elektryczne: listwa zaciskowa Montaż: DIN Wymiary zewnętrzne: 40 x 90 x 100mm Masa: 300g Liczba wyjść: 1 (4 zaciski: + ; + ; - ; -) Temperatura pracy: -20...70°C Sprawność: 78% Funkcje dodatkowe: sygnalizacja poprawności napięcia wyj. (styk NO) + Szczegóły w nocie katalogowej: LINK Zdjęcia: Zasilacz w pełni sprawny. Był użyty do pracy inżynierskiej do zasilania 3 serwomechanizmów modelarskich. Zdjęcia Dropbox Cena: 65 zł [cena zawiera opłatę na wysyłkę] GDR-40-5.pdf
  2. Witam ! Mogę polecić jeszcze silniki PERMAX 280 https://www.forbot.pl/forum/topics35/sprzedam-dwa-silniki-permax-280-tanio-nowe-vt3622.htm Cena taka sama jak w temacie wyżej, ale mogę dorzucić jeszcze kilka rzeczy gratis dla zainteresowanych kupnem 🙂 Pozdrawiam
  3. Witam ! Wysyłka 10zł Pocztą Polską. Dodatkowo jeszcze do tego wszystkiego dołączam 4 silniczki wraz z mocowaniem, oraz tarczami. Pozdrawiam serdecznie. Łukasz Kuchciński
  4. Witam ! Mam do sprzedania 2 przerobione serwa modelarskie Tower Pro SG-5010, oraz kilka dodatków W skład zestawu wchodzi: 2 x serwo modelarskie Tower Pro SG-5010 (przerobione) 2 x zestaw tarcz 2 x piankowe koło z zamontowaną tarczą umożliwiająca montaż koła na wale serwa 2 x koło (mniejsze) zamontowaną tarczą umożliwiająca montaż koła na wale serwa 1 x koło swobondne 1 x koło swobodne (kulka) 1 x silnik prądu stałego 12V CENA: 40zł za wszystko Kontakt: wormux29@wp.pl lub GG:4345903
  5. Witam ! Do kompletu z serwami dołączane są różne tarcze które można nałożyć na wał serwa. Jedną z takich tarcz przykleiłem klejem dwu składnikowym do koła. Na zdjęciu z mojej poprzedniej konstrukcji jest to bardzo dobrze widoczne. Pozdrawiam serdecznie __________ Komentarz dodany przez: Sabre Poprawiłem obrazek, ponieważ była sama miniaturka.
  6. Mam 2 silniki klasy 280 w domu. Problemem jest dla mnie wykonanie przekładni + mocowanie kół. Bardziej interesują mnie silniki z przekładnia np. ze strony mobot 🙂 Pozdrawiam !
  7. Jest to już ostatnia moja konstrukcja LF z zastosowanie przerobionych serwomechanizmów jako napęd. Przyznaję, że są za wolne i dodatkowo zajmują sporo miejsca. Dla testów podłączyłem robota pod zasilacz laboratoryjny. Przy napięciu 10VDC robot przyspieszył, ale po pracy silników było słychać, że napięcie jest za wysokie. Ślizgacz z przodu zdaje egzamin. Czujniki są oddalone od podłoża o ok. 2mm. Diod przy mostku nie mam. W najbliższym czasie wymienię obecny mostek na L293D. Przy następnej konstrukcji też chciałbym zmienić czujniki odbiciowe na inne (o mniejszym rozrzucie między seriami), ale priorytetem i tak pozostaje prędkość robota. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem, oraz cenne rady na przyszłość. Pozdrawiam Serdecznie! wormux29
  8. Witam ! Przedstawiam Wam mojego drugiego robota typu Line Follower. Konstrukcja jest ulepszoną i poprawioną wersją Żółwika (KLIK). Elektronika: Mikrokontroler: Atmega8 + zewnętrzny rezonator kwarcowy 12MHz Mostek H-bridge: L293NE Czujniki odbiciowe: CNY70 Odbiornik podczerwieni: TSOP1736 Napęd: Dwa przerobione serwomechanizmy TowerPro SG5010. Koła kupione w jednym z hipermarketów sieci budowlanej Zasilanie: Akumulator modelarski: "Pakiet LiPol 1100 mAh 7,4V 25C - RAY airplane" +5VDC dla układów logicznych zasilanie dla silników podpięte bezpośrednio pod akumulator Uwagi: Drobne błędy na płytce PCB. Dodatkowe kondensatory odprzęgające zostały dolutowane bezpośrednio do ścieżek. Zdjęcia: Filmy:
  9. Witam ! PROBLEM ROZWIĄZANY ! 😅😅 Sekcje zasilania mam tak zrobioną że kondensatory ceramiczne umieszczone są blisko stabilizatora. Dolutowałem jeszcze jeden kondensator ceramiczny 100nF do wyprowadzeń 7 i 8 w atmedze8, czyli VCC I GND, oraz dolutowałem jeszcze jeden kondensator 100nF między 8 nóżkę układu (l293) czyli zasilanie dla silników a GND. Błąd wynikał ze źle zaprojektowanej płytki. Testuje robota od dobrych 10 minut i program ani razu się nie zresetował 😃 Pozdrawiam wszystkich serdeczne i dziękuje za pomoc. wormux29
  10. Witam ! Sprawdziłem jeszcze raz jedną rzecz. Odłączyłem silniki i tak jak radził Elvis przesunąłem robota po linii i nic nie piszczało, czyli program się nie restartuje. Sprawdzałem na dwóch ostatnich programach zamieszczonych przez Was. Wina w takim razie musi leżeć po stronie silników lub mostka H-bridge. Wydaje mi się także że wykluczyłem wpływ zakłóceń na pracę programu. Podłączyłem silniki do zasilania z zasilacza laboratoryjnego a układy logiczne podłączone były do akumulatora + stabilizator +5V. Czy problemem może być zastosowany mostek H-bridge L293NE ? Dodam, że nie ma on scalonych diod jak w przypadku l293D. Poniżej zamieszczam schemat ideowy swojego projektu. Dziękuje wszystkim za pomoc i piwko dla każdego 🙂 dioda.pdf
  11. Sprawdziłem, ale efekt ciągle ten sam 🙁
  12. Witam ! Poprawiłem program pod tym względem że każdy podporgram wywołany poprzez call kończy się poleceniem return. Dodatkowo skasowałem część kodu, odpowiedzialną za zapamiętywanie ostatniej konfiguracji czujników, aby łatwiej było zlokalizować problem. Mimo tych zmian program ciągle się restartuje W załączniku zamieszczam aktualny kod. dioda2.txt
  13. Witam ! Pętlę zrobiłem w podprogramie Jedz: Tak w skrócie Do Zczytywanie danych z czujników Wybór odpowiedniego podprogramu Loop End Aktualny link do porgramu: KLIK __________ Komentarz dodany przez: Nawyk Lepiej będzie dla wszystkich, jeśli pliki wrzucisz na serwer diody; zwłaszcza tak małe - nie wygasną po czasie i gdy ktoś kiedyś będzie miał podobny problem, będzie mógł z nich skorzystać dioda1.txt
  14. Dokonałem zmiany kodu, ale program dalej działa tak samo. Ze względu na to, że program jest dosyć długi będe zmiaszczał go w linkach Link do programu: KLIK Zasilanie jest dobre. Mam aku modelarskie RAY LI POLI 2x/7.4V 1100mAh 25C Bezpośrednio napięcie z niego doprowadzone jest na silniki, oraz na stabilizator napięcia +5V -> (zasilanie układów logicznych). Dodatkowo robota podłączałem pod zasilacz laboratoryjny z napięciem wyjściowym ustawionym na 7.5VDC i efekt był taki sam. Sprawdzałem miernikiem zasilanie za stabilizatorem i podczas jazdy jest cały czas +5VDC.
  15. Witam ! Napisałem jeden z pierwszych programów w Bascomie do mojego Line Followera. Niestety nie do końca działa. Całość zachowuje się tak jakby mikrokontroler był co jakiś czas restartowany. Buzzer powinien być włączony tylko na początku programu. Robot działa i wykonuje skręty, a buzer włącza się i wyłącza jakby program ciągle był rozpoczynany od początku. Wyjście reset mam podciągnięte przez rezystor 10kOhm do +5V Kod pogramu: $regfile = "m8def.dat" $crystal = 12000000 'KONFIGURACJA PORTÓW' Config Portd.0 = Input 'PRZELACZNIK' Config Portd.1 = Output 'BUZZER' Config Portd.3 = Input 'TSOP' Config Portc = Input '6 x CNNY70' Config Portb.0 = Output Config Portb.1 = Output Config Portb.2 = Output Config Portb.3 = Output Config Portb.4 = Output Config Portb.5 = Output 'L293D - > SILNIKI' 'KONFIGURACJA STANÓW SPOCZYNKOWYCH' Portd.0 = 1 'PRZEŁĽCZNIK, JE�I 0 -> WCI�IĘTY' Portd.1 = 1 'BUZZER, JE�I 0 -> WŁĽCZONY' Portd.3 = 1 'TSOP1737, JE�I 0 -> PODAWANY JEST SYGNAŁ' Portc = &B1111111 'CZUJNIKI CNY70 (1 = BRAK LINI POD CZUJNIKIEM) Portb.0 = 0 Portb.1 = 1 'PWM' Portb.2 = 1 'PWM' Portb.3 = 1 Portb.4 = 1 Portb.5 = 0 'SILNIKI WYŁĽCZONE' Buzzer Alias Portd.1 'NAZWY POMOCNICZE' Przelacznik Alias Pind.0 'NAZWY POMOCNICZE' Tsop Alias Pind.3 'NAZWY POMOCNICZE' Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc 'KONFIGURACJA ADC Start Adc Config Timer1 = Pwm , Prescale = 1 , Compare A Pwm = Clear Down , Compare B Pwm = Clear Down 'konfiguracja timera1 Dim Wart_adc As Word 'ZCZYTYWANIE WARTO�I Z PORTU DO WART_AC' Dim Stan_czujnikow As Byte 'KONCOWA WARTO� Z ODCZYTU' Dim Sygnal As Byte Declare Sub Uruchom Declare Sub Przygotuj Declare Sub Jedz Declare Sub Ostatnia Declare Sub Prosto Declare Sub Prawo_bardzo_lekko Declare Sub Lewo_bardzo_lekko Declare Sub Lekko_prawo Declare Sub Lekko_lewo Declare Sub Prawo Declare Sub Lewo Declare Sub Mocno_prawo Declare Sub Mocno_lewo Declare Sub Bardzo_mocno_prawo Declare Sub Bardzo_mocno_lewo 'Start' Przygotuj: Reset Buzzer Waitms 50 Set Buzzer Waitms 50 Reset Buzzer Waitms 50 Set Buzzer Waitms 50 Reset Buzzer Waitms 50 Set Buzzer Waitms 5 Call Jedz Jedz: Do Wart_adc = Getadc(0) If Wart_adc <= 600 Then Stan_czujnikow.0 = 1 Else Stan_czujnikow.0 = 0 End If Wart_adc = Getadc(1) If Wart_adc <= 600 Then Stan_czujnikow.1 = 1 Else Stan_czujnikow.1 = 0 End If Wart_adc = Getadc(2) If Wart_adc <= 600 Then Stan_czujnikow.2 = 1 Else Stan_czujnikow.2 = 0 End If Wart_adc = Getadc(3) If Wart_adc <= 600 Then Stan_czujnikow.3 = 1 Else Stan_czujnikow.3 = 0 End If Wart_adc = Getadc(4) If Wart_adc <= 600 Then Stan_czujnikow.4 = 1 Else Stan_czujnikow.4 = 0 End If Wart_adc = Getadc(5) If Wart_adc <= 600 Then Stan_czujnikow.5 = 1 Else Stan_czujnikow.5 = 0 End If 'porownaj' If Stan_czujnikow = &B110011 Then Call Prosto End If If Stan_czujnikow = &B110001 Then Call Prawo_bardzo_lekko End If If Stan_czujnikow = &B100011 Then Call Lewo_bardzo_lekko End If If Stan_czujnikow = &B111001 Then Call Lekko_prawo End If If Stan_czujnikow = &B100111 Then Call Lekko_lewo End If If Stan_czujnikow = &B011001 Then Call Prawo End If If Stan_czujnikow = &B100110 Then Call Lewo End If If Stan_czujnikow = &B011101 Then Call Mocno_prawo End If If Stan_czujnikow = &B101110 Then Call Mocno_lewo End If If Stan_czujnikow = &B011111 Then Call Bardzo_mocno_prawo End If If Stan_czujnikow = &B111110 Then Call Bardzo_mocno_lewo End If If Stan_czujnikow = &B111111 Then Call Prosto End If If Stan_czujnikow = &B111011 Then Call Lekko_prawo End If If Stan_czujnikow = &B110111 Then Call Lekko_lewo End If If Stan_czujnikow = &B111101 Then Call Prawo End If If Stan_czujnikow = &B101111 Then Call Lewo End If If Stan_czujnikow = &B000000 Then Call Ostatnia End If Loop Prosto: Sygnal = 1 Pwm1a = 255 Pwm1b = 255 Call Jedz Prawo_bardzo_lekko: Sygnal = 2 Pwm1a = 255 Pwm1b = 190 Call Jedz Lewo_bardzo_lekko: Sygnal = 3 Pwm1a = 190 Pwm1b = 255 Call Jedz Lekko_prawo: Sygnal = 4 Pwm1a = 255 Pwm1b = 150 Call Jedz Lekko_lewo: Sygnal = 5 Pwm1a = 150 Pwm1b = 255 Call Jedz Prawo: Sygnal = 6 Pwm1a = 255 Pwm1b = 100 Call Jedz Lewo: Sygnal = 7 Pwm1a = 100 Pwm1b = 255 Call Jedz Mocno_prawo: Sygnal = 8 Pwm1a = 255 Pwm1b = 50 Call Jedz Mocno_lewo: Sygnal = 9 Pwm1a = 50 Pwm1b = 255 Call Jedz Bardzo_mocno_prawo: Sygnal = 10 Pwm1a = 255 Pwm1b = 0 Call Jedz Bardzo_mocno_lewo: Sygnal = 11 Pwm1a = 0 Pwm1b = 255 Call Jedz Ostatnia: If Sygnal = 1 Then Call Prosto End If If Sygnal = 2 Then Call Prawo_bardzo_lekko End If If Sygnal = 3 Then Call Lewo_bardzo_lekko End If If Sygnal = 4 Then Call Lekko_prawo End If If Sygnal = 5 Then Call Lekko_lewo End If If Sygnal = 6 Then Call Prawo End If If Sygnal = 7 Then Call Lewo End If If Sygnal = 8 Then Call Mocno_prawo End If If Sygnal = 9 Then Call Mocno_lewo End If If Sygnal = 10 Then Call Bardzo_mocno_prawo End If If Sygnal = 11 Then Call Bardzo_mocno_lewo End If End Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam serdecznie ! wormux29 __________ Komentarz dodany przez: Nawyk Przy udostępnianiu kodu programu, stosuj odpowiednie znaczniki ([ code] i [ /code])
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.