Skocz do zawartości

MENDEL90, czyli MDF + metal + plastik


Artu

Pomocna odpowiedź

Zaczęło się od:

później doszedł "kolorek":

a następnie nieco metalu i plastiku:

Do "pełni szczęścia" jeszcze nieco brakuje... na przykład nieco krzemu, kabli i innych takich...

Więcej szczegółów zamieszczę, jak "maszynka do topienia plastików" wreszcie ruszy 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Artu, bardzo ciekawa drukarka się szykuje.

Jak ładnie wykończysz, to będzie wyglądała jaka antyk 😃 Kolorem dopasujesz do jakiegoś kredensu i będzie mogła stać w salonie 🙂

Jakie pole robocze przewidujesz?

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za słowa uznania 😃

Kolorek wyszedł mi nieco za ciemny, w stosunku do mebli w salonie, więc Żonka będzie protestować 🤣

Jest to moja pierwsza drukarka, więc bez większych kombinacji w stosunku do oryginału. Pole robocze 200x200x200mm.

Zmiany w stosunku do oryginału to "zespół drukujący" czyli ekstruder Goliat oraz głowica "fullmetal" w "typie E3D" robiona na zamówienie.

Jest to wersja na prowadnicach liniowych ø12mm, a oryginał jest na ø8mm.

"Stolik" będzie podgrzewany typową grzałką MK2B.

Jeśli chodzi o sterowanie, to będzie to "klasyka", czyli Mega 2560, Ramps 1.4, stepstiki DRV8825, wyświetlacz graficzny 12864... Taki zestaw z AliExpress 😋

Cóż więcej napisać... Trzeba się brać do roboty, i wreszcie poskładać te "klocki" w działającą całość 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Drukareczka piękna
Dzięki thumbup.gif Pikna to ona będzie jak ją wreszcie skończę bit-norty.gif
No i oczywiście witamy na forum...
Się już przywitałem w innym temacie, jeszcze nieco kulturwy we mnie zostało 🤣
czyżby kolega modelarz fpv z fachu?
FPV to moja pasja/hobby, ale jeszcze nie fach/zawód 😋
Link do komentarza
Share on other sites

Więc jednak intuicja i pamięć mnie nie zawiodła. Widzę między forumową wymianę 😉.

Ciekawy jestem jak ta drukareczka będzie się sprawowała bo jej koszt z tego co widzę do wysokich nie należy. Mnie bardziej niż drukarka interesuje mała frezarka cnc, ale 3D jakieś nieduże też bym z chęcią przytulił.

Link do komentarza
Share on other sites

...ale 3D jakieś nieduże też bym z chęcią przytulił.

Jeśli Chciał byś coś fajnego, a zarazem niezbyt drogiego, to polecam zmodyfikowaną przez Krzyśka X3D XS COREXY Printer thumbup.gif

U mnie natomiast, "w kolejce" już czeka na montaż Tantillus 3D Printer z pewnymi modyfikacjami... ale to będzie w osobnym temacie 😅

Pole robocze 100x100x100mm. Na "zachętę" jedno zdjęcie 😋:

Link do komentarza
Share on other sites

Artu, wiesz jak dozować napięcie 😉, wygląda rewelacyjnie, ale sam już pewnie wiesz, że jedno zdjęcie jest lepsze niż tysiąc słów opisu. Jak to maleństwo zacznie drukować to poproszę o zdjęcie jakiegoś wydruku. Ach ta pleksa 😃.

Link do komentarza
Share on other sites

Drukarka ukończona... to znaczy poskładana, poskręcana, wszystko połączone... Pozostał strach przed podłączeniem zasilania 😅

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj podejmę ten desperacki krok, ale na razie pokażę jak wygląda, zanim spłonie 🤣

Widok "ogólny":

Głowica i jej chłodzenie (trzeba jeszcze "dostrugać" jakiś tunel)

Całą instalację elektryczną wprowadziłem pod płytę dolną drukarki:

Link do komentarza
Share on other sites

Artu, a co z dmuchaniem na wydruk? To jest chyba jednak ważniejsze dla lepszych efektów?

Jak dojdzie materiał na stół, bo ten co zamontowałem okazał się baaardzo krzywy 👹, to wydrukuję sobie chłodzenie wydruku, które jest potrzebne praktycznie tylko do materiału PLA. Przy druku z ABS nie jest ono aż tak koniecznie niezbędne 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.