Skocz do zawartości

Logicoma-kun


deshipu

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Robot fajny. Jak oglądam Twoje konstrukcje, to wyobrażam sobie pod Twoim biurkiem wielkie wiadro wypełnione po brzegi serwami 😃

Trochę tak jest. Zamawiam je na aliexpress hurtowo, ale niestety wysyłają je w kartonikach, nie w wiaderkach. Jeszcze poczekaj aż opiszę tu swojego hexapoda...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

deshipu, A zostawiasz sobie uszkodzone serwa? Jeśli tak to pewnie zawsze masz części zamienne 😎

Zostawiam, ale niestety są dwa problemy. Po pierwsze, zawsze się w nich psuje to samo (zrywają się zęby w tym samym trybiku albo pali się elektronika), po drugie, te serwa są z każdego zamówienia troszeczkę inne, do tego stopnia, że nawet dźwignie od jednego nie pasują do drugiego, o elektronice już nie mówiąc (myślę, że produkują je z odrzutów z innych serw).

Ale za to mogę spróbować zrobić quadcopter na silniczkach ze spalonych serw...

Link do komentarza
Share on other sites

deshipu, a to nie lepiej kupić raz komplet dobrych serw, które wytrzymają więcej 🙂?

Z czego są te koła? Jakoś mało przyczepne trochę chyba...

Link do komentarza
Share on other sites

deshipu, a to nie lepiej kupić raz komplet dobrych serw, które wytrzymają więcej 🙂?

Nie lepiej, bo wtedy ludzie, którzy będą chcieli zbudować swoją wersję, będą musieli wydać kupę kasy. A tak, to ja buduję ileśtam prototypów i psuję serwa, a potem publikuję plany rozwiązania, które się nie psuje i jest tanie.

Do tego, większość tych serw zepsułem z własnej winy, robiąc głupie rzeczy, których raczej żadne serwo nie przeżyje -- podłączając im przez nieuwagę odwrotnie zasilanie, czy nadeptując na zgiętą nogę. To już wolę psuć tanie 🙂

Z czego są te koła? Jakoś mało przyczepne trochę chyba...

Tak jak shaslyk135 napisał, to są okrągłe orczyki (brakowało mi tego słowa, dzięki) od serw. Zaraz po nakręceniu tego filmiku pozakładałem na nie paski gumki z podłużnych baloników (takich do robienia zwierzątek), więc przyczepność nie jest taka zła. Potem zresztą wymieniłem je i tak na porządne kółka z oponkami (takie http://abc-rc.pl/p/40/625/kolo-super-lekkie-30mm-h7-os-1mm--kolka-akcesoria-modelarskie-drobnica.html), więc jest dobrze.

Znalazłem też plastikową piłeczkę na oko, teraz kombinuję jak ją zamocować na serwie i jeszcze zmieścić w środku czujnik odległości...

Link do komentarza
Share on other sites

Powoli zabieram się za krojenie ubranka -- na razie z kartonu, jak będę wiedział czego dokładnie chcę, to pewnie powycinam to z niebieskiej pleksy. Na razie test oczka:

W środek jeszcze przyjdzie płytka z sensorem odległości ToF, jak mi się go uda uruchomić.

Link do komentarza
Share on other sites

Na servach przerobionych na ruch obrotowy pomiń 1 stopień przekładni ;] Będziesz mógł dać mniejsze koła (najlepiej jakieś małe gumowe) które ledwo wychodzą poza obrys serva. Lepszy efekt wizualny a prędkość ta sama ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Na servach przerobionych na ruch obrotowy pomiń 1 stopień przekładni ;] Będziesz mógł dać mniejsze koła (najlepiej jakieś małe gumowe) które ledwo wychodzą poza obrys serva. Lepszy efekt wizualny a prędkość ta sama ;]

Przebudowanie przekładni by wymagało w zasadzie zrobienia całej obudowy serwa od zera. Raczej nie mam na to ochoty.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.