Skocz do zawartości

Czym napędzać pojazd gąsienicowy


dusi007

Pomocna odpowiedź

Witam !

Mam takie pytanie, otóż mam plan zbudować robota warzącego ok 30 kg. I jego układ jezdny mają stanowić gąsienice. Jestem zielony w budowaniu takich rozwiązań. I tu nasuwa mi się pytanie jak napędzać taki pojazd ? Mogę użyć 2 silników krokowych na 2 kołach napędzających ? I jeśli tak to czy moglibyście mi podpowiedzieć jaki silnik miałby wystarczającą moc? (chociaż jakies ogólniki bardzo prosze).

Z góry dziękuje za pomoc !

Link do komentarza
Share on other sites

Może zabrzmi to idiotycznie ale chce troszkę zmodyfikować kosiarke. Mam taką zasilaną silnikiem 24 V. Stąd ta waga. A co do silników to tak myślałem ale czy jesli napędzają po jednej gąsienicy to nie muszą być jakoś zsynchronizowane ? tak porostu wystarczy ?

Przepraszam za być może idiotyczne pytanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Przy identycznych silnikach, gąsienicach, przekładniach efekt będzie raczej niezauważalny. Bardziej będzie to spowodowane nie równością terenu albo początkowym ustawieniem. Jeżeli będzie widać to można to eksperymentalnie ustawić.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na duże prądy jestem przygotowany. Dochodzi jeszcze silnik 24 V od kosiarki wiec nateżenie bd potrzbne spore ale jakos sobie z tym poradze. a co do małej predkosci to może i lepiej. Generalnie robie to bo nie chce mi sie kosić 😃

Dzięki wszystkim za pomoc !

Link do komentarza
Share on other sites

to będzie jakieś 50 cm długości oraz 30 cm szerokości razem z kołami/gąsienicami

edit:

dokładnie to jest tak: 50 cm długi, 40 cm szeroki, wysokość platformy 16 cm, wysokość z kamerą 30cm

robot w akcji 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.