Skocz do zawartości

Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz


pablocity

Pomocna odpowiedź

Witam

Mam pewien dylemat, mianowicie posiadam serię starych książek o elektronice pt. "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" są to 4 książki: - Układy (elektroniczne), Elementy, Układy scalone i Technika cyfrowa. Jako, że jestem zielony w tematach elektroniki to zacząłem dwie pierwsze części: układy i elementy, książki są naprawdę dobrze napisane pomimo swojego wieku +- 40 lat, czyta się je szybko a wiedza wchodzi do głowy i co najważniejsze zostaje tam 😉 Niestety nie mam pewności co do kolejnych części ( układy scalone i technika cyfrowa ) a dokładnie do ich aktualności. Rok wydania tych części to coś koło 1986. Technika idzie do przodu bardzo szybko a 30 lat to jednak długi okres. W miarę możliwości jeszcze dziś prześlę zdjęcia spisów treści, aby można było zobaczyć co jest tam omawiane. Jeśli ktoś mógłby mi doradzić czy jest sens w ogóle czytać te książki czy są po prostu nieaktualne i jeszcze jedno jak wspomniałem jestem początkujący a przygodę z robotyką mam zamiar zacząć od Arduino, czy na początku nauki w ogóle potrzebne mi będą wiadomości dotyczące układów scalonych czy techniki cyfrowej?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Podstawy układów cyfrowych ( sposób działania, operacje na bramkach, oznaczenia itd. ) nadal są aktualne i poznanie ich się jak najbardziej przydaje.

Sama technika się "trochę" zmieniła i raczej nie będziesz używał dokładnie tych samych układów, ale tym się nie przejmuj.

Czytanie tych książek to może nie jest najszybsza droga do zbudowania robota, ale w wielu momentach robiąc własne konstrukcje będzie nieodzowna i jak nie chcesz skończyć na kopiowaniu schematów znalezionych na forum to siadaj do czytania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.