Skocz do zawartości

Podłączenie STM32_F4


Byciek94

Pomocna odpowiedź

Cześć,
Mam kilka pytań odnośnie podłączenie STM, dotychczas programowałem płytki Discovery więc nie miałem z tym problemu. Nie jestem pewien czy dobrze rozumuje dokumentacje.

link:

http://www.farnell.com/datasheets/1897881.pdf

od strony 17.

Obudowa to LQFP 144.

i tak:

-jak rozumiem Vss podłączam do masy

-Vdd do zasilania

-linie 106(Vcap_2) przez kondesator do Vss

-linie 71(Vcap_1) przez kondesator do Vss

-Vssa do Vss

-Vdda do Vd

I tu pytanie , jakie mają być te kondesatory ?

Oczywiście jeżeli sie mylę, lub czego brakuje to proszę o poprawienie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Rysunek na str. 90: "Power Supply Scheme".

Zwróć jeszcze uwagę na VBAT i PDR_ON - oba są dostępne w tej obudowie. W zależności od przewidywanego napięcia zasilania oraz ew. podtrzymania pracy RTC z baterii, trzeba te piny podłączać inaczej. W przypadku najprostszym (zasilanie 3.3V, wewnętrzny stabilizator włączony, wewnętrzny RESET aktywny) oba podpinasz do Vdd.

Co robisz na takim dużym układzie? Ja akurat rysuję dość rozbudowaną i oczujnikowaną kamerę na 32F429 🙂

EDIT: Kondensator.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hexabot 🙂

Podtrzymanie zegara nie jest mi potrzebne więc podłączam Vbat i PDR_ON do Vdd.

Dobrze rozumiem że każde Vdd, Vda musi być filtrowane do masy kondensatorem 100n?(odpowiednio vss, i vsa)

Do Vcap_1 i Vcap_2 kondensator 2.2u?

Czegoś jeszcze zapomniałem ? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Akurat blokowanie tych par jest proste, bo na obudowach TQFP zasilania i masy w STM32 występują obok siebie. Tak, producent układu zaleca takie kondensatory a w przypadku płytki jedynie dwuwarstwowej powinno się to traktować jak polecenie służbowe. To duży scalak, zrób przede wszystkim dobrą masę. Najlepiej gdyby tak udało Ci się rozmieścić (a wcześniej rozplanować połączenia portów na schemacie) wszystko wokół procesora, by 95% połączeń było na warstwie TOP. Wtedy na BOTTOM możesz rozlać dużo miedzi niepodzielonej ścieżkami.

Nie wiem czy o czymś zapomniałeś. Pokaż schemat to może czegoś się dowiemy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Okej,
Zrobiłem schemat podłączenia procka(na resztę na razie nie patrzeć 😋 ) Chodzi mi o to czy procesor jest dobrze podłączony do zasilania oraz programatora.

Przepraszam za to że trzeba użyć zoom 200% ale projektując układ dobrałem złą wielkość, teraz już tego nie zmienię.

Jeżeli ktoś ma chwile proszę o sprawdzenie 🙂

noname.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Kondensatory 2.2uF muszą być ceramiczne MLCC, żadne tam elektrolity.

Złącze programatora - obowiązuje kilka standardów, zdecyduj się na jakiś. Przyjmij założenie, że jeżeli już wymyślasz jakiekolwiek własne złącze przesyłające sygnały, masa jest na nim najważniejsza. Nawet jeśli nie będzie jej tyle samo co sygnałów, to przynajmniej jedna być musi. Poszukaj hasła "swd jtag interface". Dostaniesz mnóstwo rysunków. "Stary" JTAG ma najbardziej typowe, 20-kontaktowe złącze szpilkowe 100mils, ale ono jest duże. Zwróć uwagę - połowa pinów to masa. Do procesorów ARM-Cortex wymyślono dużo mniejsze, 10-pinowe w rastrze 50mils, które obsługuje oba typy interfejsu. Tu masz rysunki wraz z rozłożeniem sygnałów i zdjęciem:

http://www.keil.com/support/man/docs/mcbtmpm395/mcbtmpm395_to_jtag.htm

4 sygnały musisz z procesora dociągnąć, nie ma rady. SWO jest opcjonalne, ale to żadna oszczędność, radzę zrobić.

Wiem, że wydruk jakoś się nie udał, ale nie wiem, zrób coś bo schemat już teraz jest nieczytelny. Brakuje kropek na połączeniach a linie przechodzą przez elementy. Dalej będzie już tylko gorzej.

I więcej uwagi a mniej pośpiechu: nawet LED na zasilaniu jest włączony odwrotnie 😥

O ile pamiętam to LM117 w takim połączeniu da na wyjściu 1.2V bo takie ma Vref. Albo zmień typ układu albo schemat połączeń. Wpisuj prawdziwe nazwy planowanych elementów.

Jak planujesz zrobić zasilanie serwomechanizmów? Co jeszcze będzie na pokładzie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.