Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #0 - Zapowiedź cyklu!


Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Jak najłatwiej rozpocząć przygodę z robotyką i mikrokontrolerami? Oczywiście od Arduino!Tania, prosta platforma, wspierana przez ogromną społeczność, czy potrzeba czegoś więcej? Tak! Dobrego, darmowego  kursu programowania!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny pomysł na kolejny cykl, który myślę, że będzie wielkim hitem.

Ja też zaczynałem od Arduino i choć dziś skupiam się na programowaniu w C dla AVR-ów to cały czas zdarza mi się odpalić Arduino, które dzięki swojej wielkiej światowej popularności jest bezkresną kopalnią wiedzy.

Także czekam na ten kurs, z pewnością wiele sobie przypomnę, a pewnie jeszcze więcej się nauczę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Z przyczyn praktycznych zmuszony byłem do małej zmiany harmonogramu. Otóż w kolejnej części kursu Arduino będziemy ruszać serwomechanizmem, a do tego potrzebny jest nam stabilizator napięcia! W związku z tym, najpierw opublikowałem kolejną część kursu elektroniki, która omawia właśnie te elementy: Kurs elektroniki – #8 – stabilizatory napięcia

Zachęcam do lektury, a nowa część kursu Arduino już tuż, tuż 🙂 Proszę jednak do tego czasu opanować kwestię stabilizatorów!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

chudek, na takie pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Na początek według mnie warto jednak wybrać UNO, ponieważ jeśli podczas nauki "uda" Ci się uszkodzić mikrokontroler to będziesz mógł łatwo go wymienić - bez lutowania.

Link do komentarza
Share on other sites

chudek, to już musiałby ocenić ten ambitny początkujący 😉

Różnica w parametrach jest na tyle małe, że łatwo porównać obie płytki.

Jak oczekujesz czegoś więcej od zwykłego Arduino, to może lepiej zainteresować się STMami?

Link do komentarza
Share on other sites

nie miałem styczności z mikrokontrolerami w praktyce, przeczytałem artykuł z forbota o mikrokontrolerach, serię o arduino jednego z użytkowników forbota i teraz zabrałem się za ten kurs, znam C++ w stopniu akademickim, rok laboratorów, dzięki za sugestię poczytam jeszcze o STMach

Link do komentarza
Share on other sites

adisaf, prawdopodobnie tak, ponieważ chociażby biblioteki pisane są najczęściej w taki sposób. Nie spotyka się jednak całych programów pisanych w C++ (przynajmniej nie pamiętam, abym takie widział), nie wiem co konkretnie chciałbyś tym osiągnąć. Polecam poszukać na forum Arduino jest tam kilka tematów na ten temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi mi o to że nie znam języka C, jedynie C++ i czy w przyszłości gdy będę robił swoje własne projekty na arduino to czy będę mógł skorzystać z wiedzy na temat C++, czy będę musiał nauczyć się czystego C? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

adisaf, Arduino to trochę uproszczona wersja C. Wydaje mi się, że jeśli znasz C++, to po kilku przykładach nie będziesz miał żadnych problemów, aby przystosować się do tego języka. Więcej na temat "języka Arduino" znajdziesz w tym artykule: Arduino, co w środku… – #3 – źródło wbudowanych(?) funkcji

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.