Skocz do zawartości

Rozpuszczalne podpory - drukowanie z PVA


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Najczęściej wykorzystywaną technologią druku 3D w zastosowaniach amatorskich jest FDM.
Technologia ta polega na utworzeniu z plastiku cienkiej nitki i wytapianiu z niej kolejnych warstw drukowanego modelu.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Fajna sprawa to PVA, tylko faktycznie cena może odstraszać. Jednak aktualnie mam drukarkę tylko z jedną głowicą, więc nie mam zmartwień 🙂

Przy okazji dopytam: jak wygląda kwestia drukowania dwiema głowicami, czy w miejscach, gdzie zaczynamy drukować drugim ekstruderem widoczne są jakieś skazy?

Link do komentarza
Share on other sites

Przy prostych kształtach nie, ale przy skomplikowanych zaczynają się schody - granica między obydwoma filamentami jest lekko rozmyta, bo gdy warstwa jednego jest jeszcze ciepła a kładzie się drugi, to się mieszają. Może jest na to jakiś patent, ja jeszcze nie odkryłem.

Ale ogólnie to dwa ekstrudery d.py nie urywają 😃 nawet nie ma wiele rzeczy projektowanych pod dualstrusion

Link do komentarza
Share on other sites

U mnie to rozmywanie nie wystepuje. Chyba duzo zalezy od slicera, Makerbot przed kazda zmiana filamentu drukuje troche poza modelem. Dzieki temu warstwa ma czas ostygnac, a filament plynniej wyplywa. Oczywiscie placi sie za to czasem wydruku i marnuje troche materialu. Niestety wydruk z dwoma glowicami ma inne problemy. Po pierwsze dwie glowice powoduja wiecej zaczepiania o juz wydrukowane warstwy. Czasem plastik sie troche unosi i glowica zawadza o to co juz wydrukowala. Drugi problem to ciekniecie z extrudera. Po zmianie warstwy, z nieaktywnej glowicy nadal troche filamentu wyplywa. Potrafi to skutecznie popsuc wyglad wydruku. Moim zdaniem dwie glowice sa idealne do PVA. Ale do zwyklych wydrukow wystarczy jedna.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.