Skocz do zawartości

STM32. Aplikacje i ćwiczenia w języku C


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Rosnąca ilość książek o układach z rodziny ARM świadczy o popularności układów 32-bitowych z rdzeniem Cortex.Obserwując trendy na forach internetowych wśród elektroników - głównie amatorów - układy STM32 zazwyczaj nie są pierwszym kontaktem ze światem elektroniki.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Naprawdę świetna książka na start z STM32. Próbowałem najpierw kursów online, potem artykułów w gazetach, czytania forów... Dopiero z tą książką się przekonałem do tych procków 🙂 Niestety, z czasem staje się coraz mniej przydatna i później praktycznie już się do niej nie wraca. Zwłaszcza jeśli mówimy o nowych bibliotekach HAL i narzędziach od ST (CubeMX). Po cichu liczę na to, że pan Galewski napisze kiedyś aktualizację lub drugą część - chętnie przeczytam, chociażby z czystej ciekawości.

PS w książce jest duży nacisk na ZL27ARM, ale równie dobrze sprawi się jeden z zestawów Discovery na tym samym mikrokontrolerze. Będzie minimalnie trudniej (konfiguracja środowiska/projektu), ale za to oszczędności finansowe znaczne.

Link do komentarza
Share on other sites

Również jestem posiadaczem książki pana Galewskiego, jednakże nie mam zestawu pod który opisywane są ćwiczenia -korzystałem z STM32F1Discovery który wg mnie jest wystarczający. Dzięki przystępnemu opisywaniu zagadnień książka ta była dla mnie przydatna także korzystając z zestawów serii F4, gdzie wiele rzeczy jest bardzo podobnych, jednakże biblioteki są już inne 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja równiez mogę pozytywnie wypowiedzieć się o książce. Pomimo tego że staram się pisać na rejestrach, gdy coś mi nie wychodzi pisze kod w oparciu o biblioteki, a następnie w trybie debugowania sprawdzam co robię źle. Bardzo fajna książka na start, jednak ja zamiast Keila wybrałęm coocoxa, pewnie z przyzwyczajenia do Eclipse.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Galet, to już zależy od tego na ile dasz radę samemu podłączyć dodatkowe modułu i zmienić ustawienia w programie 🙂 Jeśli jeszcze nie zacząłeś, to może warto pójść w stronę HALa i Cube? Zostały opisane w nowym kursie: Kurs STM32 F4 – #1 – Czas poznać HAL, spis treści kursu!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, Treker mam pytanie takie narazie czysto hipotetyczne ponieważ jestem świeżym posiadaczem płytki stm32f4, mianowicie jaka jest ścieżka dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu właśnie bibliotek Hal, a może też innych,po odbyciu kursu z Waszej stronki? jak dotąd głównie avr i teraz trochę zauważyłem piękno uzywania bibliotek i arduino innymi słowy rozleniwiłem się 😋 pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

simon125, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli znasz już podstawy z naszego kursu, to najlepiej będzie zapewne rozwijać projekty wykorzystujące STMy, a problemy pojawiające się podczas nauki traktować jako wyzwania i szukać rozwiązań. Można również oczywiście czekać na kontynuację naszego kursu (jeśli taka powstanie) 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.