Skocz do zawartości

Moduł BT BTM-222 do robota


csmacd

Pomocna odpowiedź

Witam!

Składam sobie robota. I mam olbrzymi problem z modułem BTM-222. Otóż moduł da się bez problemu skonfigurować po UART. Na komputerze mam adapter USB <-> BT. Komputer wykrywa prawidłowo moduł BTM-222 oraz możliwe jest sparowanie urządzeń. Problem pojawia się, gdy chcę coś wysłać, gdyż Windows albo nie przydziela portu COM dla mojego BT, albo przydziela port, który nie jest dostępny we wszelkich putty i terminalach. Ręczne dodanie portu kończy się komunikatem, że urządzenie nie obsługuje wybranego trybu. Problem dotyczy zarówno windowsa xp jak i 7. Co ciekawe, system nie przypisuje żadnych usług typu SPP dla BTM-222. Gdy próbuję połączyć się z telefonem komunikacja działa bez problemu.

Ma ktoś może pomysł co jest grane i jak problem rozwiązać? Próbowałem już wielu rzeczy i głupi BT póki co mnie pokonuje.

Z góry dzięki za pomoc.

Ps. Kiedyś miałem do czynienia z hc-05 albo hc-06 na win vista i było bez żadnych problemów. Odpalało od strzała SPP i przydzielało odpowiedni port COM.

Link do komentarza
Share on other sites

albo przydziela port, który nie jest dostępny we wszelkich putty i terminalach.

Co to znaczy że port nie hjest dostepny w Putty? W Putty masz textboxa, więc teoretycznie powinien działać z COMem o dowolnie wysokiej liczbie.

PS. W ustawieniach bluetooth (urzadzenia i drukarki - tam wybierasz swój moduł BTM-222) masz możliwość zmiany przypisanego portu COM na dowolny inny niewykorzystany COM w komputerze.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie jest dostępny w putty - to znaczy, że jak wpiszę go z palca, to wywala błąd, że port nie jest dostępny.

Nie mam możliwości ustawienia portu COM, bo najczęściej system nie przypisuje żadnego. Próba ręcznego przypisania portu wychodzącego (outgoing) kończy się komunikatem o błędzie, że wybrane urządzenie nie obsługuje tego trybu pracy.

EDIT: DZIAŁA! Podłączyłem jeszcze raz po szeregowym i sprawdziłem konfigurację. Okazało się, że ustawioną prędkością było 460.8 Kbps (a myślałem, że ustawiłem 115.2). Zmieniłem na 115.2 i śmiga. System od razu dodał port i nawet widzi usługę SPP. W komputerze mam adapter USB<->BT firmy Esperanza. Temat można zamknąć. Ten dopisek zostawiam jakby ktoś trafił na podobny problem.

EDIT2: JEDNAK NIE DZIAŁA DO KOŃCA DOBRZE. Chwile podziałało, zamknąłem port i od tego czasu nie mogę się z nim połączyć. Podpięty na kabelkach przez UART działa ok, ale z kolei 'zgubił' SPP. Co tym razem może być?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.