Skocz do zawartości

Sterowanie taśmą LED RGB WS2811 poprzez MIDI


bronson13

Pomocna odpowiedź

Cześć,
staram sie wykonać wykonać projekt, którego zasada działania polega na swieceniu sie tasmy w rytm muzyki poprzez MIDI. Postaram sie opisać problem jaki mam.

1.Taśma której używam ma diody RGB WS2811, podłaczana jest do jednego pinu na arduino(dwa pozostale wyprowadzenia idą do zasilacza).

2.Wymyślilem sobie że 1/3 diod na tasmie bedzie swiecić w rytm stopy, 1/3 w rytm werbla itd. Napisałem mniej więcej program do którego poszczególne czesci tasmy i kolory przypisalem innym wartosciom tzn. jesli arduino otrzyma informacje od DAW z numerem 23 to wybrana czesc diod ma sie zaswiecic na niebiesko, z numerem 16 na zielono itd. W DAW rozrysowalem automatyzacje zgodnie z rytmem utworu i rzeczywiscie w momencie uderzenia stopy, wybrane przeze mnie diody migaly na zielono. Problem napotkalem w momencie gdy zrobilem drugą pustą sciezke MIDI i narysowalem automatyzacje do werbla. Zamiast swiecic do werbla, wszystkie segmenty swiecily do stopy tzn i zielony i niebieski jednoczesnie mimo iz ich automatyzacje roznily sie w czasie. Teraz nie wiem czy jest to kwestia zle napisanego programu czy tez jeden pasek moze obslugiwac tylko jedną informację MIDI naraz.

Przepraszam za mój styl pisania ale staralem sie jak mogłem żeby to wytłumaczyć.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Jakiej pomocy oczekujesz? Skoro diody LED z definicji mogą zapalać się niezależnie i zupełnie dowolnie a u Ciebie zapalają się nie tak jak chcesz to chyba jest oczywiste, że skopałeś program. Niestety nic więcej nie da się powiedzieć. Osobiście podejrzewam, że napisałeś program w ten sposób, że robienie jednej rzeczy blokuje wykonywanie innej. Jeśli kod jest w miarę porządnie napisany i nie wstydzisz się go pokazać, zrób to. Może wtedy ktoś się nad tym pochyli choć jeśli moje podejrzenia się sprawdzą, prawdopodobnie będziesz musiał wszystko przemyśleć i przepisać od nowa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.