Skocz do zawartości

Arduino uno r3 signature error


mac1ej

Pomocna odpowiedź

Cześć koledzy! Mam nadzieję że pomożecie bo mi już ręce opadają. Tydzień temu podczas używania mojego programu pojawił się problem z bootloaderem- żeby go na nowo wypalić zaopatrzyłem się w urządzenie zwane usbasp. Wyskoczył błąd z złą sygnaturą w arduino studio i nie dało się nic zrobić więc pobrałem AVRDude gdzie mogłem ominąć sprawdzenie sygnatur program hex ,który wygenerowałem niby się wgrał ale podczas weryfikacji wyskoczyły errory, spróbowałem jeszcze wgrać program ale pojawił się błąd, potem jeszcze raz próbowałem sprawdzić status płytki i wyskoczyło

C:\AVRDude>avrdude -c usbasp -p m328p -F

avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
avrdude: error: programm enable: target doesn't answer. 1
avrdude: initialization failed, rc=-1
avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions
avrdude: Device signature = 0x000000
avrdude: Yikes!  Invalid device signature.
avrdude: Expected signature for ATMEGA328P is 1E 95 0F

avrdude done.  Thank you.
Link do komentarza
Share on other sites

target doesn't answer

Może przypomnij sobie co dokładnie zrobiłeś zanim bootloader przestał działać? Może na przykład pojawił się magiczny błękitny dym? Zobacz też czy układ się nie grzeje oraz ile prądu pobiera. Skoro nie odpowiada, to istnieje ryzyko że już nie żyje...

Link do komentarza
Share on other sites

połączenie na pewno jest dobre, co znaczy czy mam podłączony oscylator? z flagą -B10 też nie idzie

[ Dodano: 23-07-2017, 00:14 ]

Co robiłem zanim przestał działąć? Całe urządzenie było autem na bluetooth na pewno było wszystko dobrze bo przez cały dzień jeździł potem wyłączyłem i jak włączyłem na drugi dzień to bootloader się wysypał. Bardziej się zastanawiam czy czegoś nie zepsułem podczas programowania i dla tego jest ten błąd ale nie wiem czemu nie odpowiada.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

co znaczy czy mam podłączony oscylator?

Może zajrzyj do noty katalogowej, tam jest ładnie narysowane jak on musi być podłączony.

połączenie na pewno jest dobre

A może tak dla pewności narysujesz nam tu schemat jak połączyłeś?

na pewno było wszystko dobrze

Skąd taka pewność? Może działało, ale się powoli przegrzewało albo dostawało "kopniaki" wysokiego napięcia z silnika i w końcu wysiadło? Narysuj schemat tego auta to będziemy mogli zobaczyć czy było dobrze.

Link do komentarza
Share on other sites

Te nóżki, które masz tam oznaczone na programatorze jako GND są czasem wykorzystywane jako RX i TX do debugowania. Nie wiem która to jest "przedostatnia", ale sprawdziłbym na twoim miejscu czy rzeczywiście jest na niej masa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.