Skocz do zawartości

Kamery do integracji w robotach


SzymonDzw

Pomocna odpowiedź

Cześć Wam,
pracujemy w akurat w firmie nad paroma projektami związanymi z konstrukcją "klocków" do budowy robotów i tutaj się pojawia pytanie:

Myślimy nad wydrębnieniem z robota Turtle kamery, która mogłaby być używana jako osobny moduł przez każdego amatora i nieamatora przy budowie własnych konstrukcji.

Chciałbym się wypytać Was o zdanie na ten temat.

Opracowaliśmy moduł kamery nadającej obraz fullHD (1080p) i wyposażonej w optykę 180deg (w teorii, w rzeczywistości nadaje na matrycę koło 170deg). Kamera wyposażona jest w przewód USB jak każda kamera internetowa, ale jej zaletą jest to, że jest wodoodporna - tj. zabudowana w taki sposób w jaki zabudowane jest goPro. Możemy więc postawić taką kamerkę na robocie, wpiąć w RaspberryPi i nie boimy się deszczu ani niczego czego elektronika nie lubi. Możemy też wpiąć ją bezpośrednio do kompa i wrzucić do akwarium,żebo podglądać rybki od spodu - no wymyślam.

Tutaj pojawia się pytanie: nie mówimy o cenach, czy takie coś mogłoby Was zainteresować? Czy może wolelibyście dostać samą obudowę i sami dobierać kamery do środka we własnym zakresie? Czy złącze USB jest wystarczająco wygodne w tym zastosowaniu czy powinniśmy pójść wg. Was w dedykoane do kamery dla RasPi?

Z góry uprzedzam, że nie chciałbym, żeby ten post był potraktowany jak reklama, bo ta kamera jeszcze nigdzie nie jest i na razie nie będzie w sprzedaży. Chcę po prostu zasięgnąć rady czy jest sens wyodrębniać ten projekt z czegoś większego co robimy u siebie.

Link do komentarza
Share on other sites

Sam pomysł niewątpliwie fajny, chociaż niezbyt innowacyjny. Google na hasło miniaturowej kamerki usb zwraca miliony trafień. Więc może proponuję zadać sobie pytanie - w czym ten produkt będzie lepszy od konkurencji? Tańszy, lżejszy, mniejszy, ładniejszy, a może ma coś czego (jeszcze) nie ma nikt inny? Jak na razie napisałeś, że robicie "klona" GoPro - nie jesteście pierwsi, aliexpress jest pełne takich wyrobów. Może jednak to rozwiązanie ma jeszcze jakieś zalety?

Link do komentarza
Share on other sites

A może -- zamiast projektować coś i potem się zastanawiać co jest w tym dobrego -- podejść od drugiej strony: skupić się na konkretnym problemie nękającym robotyków i zaprojektować coś, co ten problem rozwiązuje choć częściowo? Jak rozumiem, problem, nad którym w tej chwili pracujecie, to modularyzacja waszego robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Może źle to opisałem. Chodzi o wodoodporną kamerkę na USB, tyle. Nie chcemy robić kamery sportowej. Moduł nie będzie miał przycisków, baterii ani nawet dedykowanego softu, dzięki czemu będzie mega łatwiejszy do integrowania we własnych konstrukcjach.

@deshipu - Właśnie ten moduł jest czymś czego szukam na rynku od prawie roku i nie mogę znaleźć nic, co odpowiadało wymaganiom, ale jak najbardziej rozumiem gdzie jest haczyk.

Dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.