Skocz do zawartości

Co polecacie po kursie elektroniki i arduino na forbocie?


dejmieno

Pomocna odpowiedź

Witam,

Zwracam się do was ponieważ potrzebuję porady jaką dalszą drogę obrać. Moja aktualna sytuacja wygląda tak, że przerobiłem kursy na forbocie z podstaw elektroniki i podstaw arduino. O ile z programowaniem nie mam problemów to z elektroniki nadal powtarzam pewne tematy z kursu.

Po tych kursach mam ogromne ciśnienie żeby pójść dalej i nauczyć się czegoś nowego. Zastanawiam się teraz nad kilkoma drogami:

1. Kontynuować kurs elektroniki poziom 2 - opcja kusząca ponieważ pierwsza część bardzo mi się podobała a w drugiej widzę, że będzie jeszcze ciekawiej. Sam zestaw do kupienia do kursu wygląda świetnie.

2. Kontynuować kurs arduino poziom 2 - również kusząca opcja jednak widzę że kurs jeszcze nie jest ukończony, nie wiem czy w planach jest ukończenie go.

3. Kurs tworzenia robotów lub stworzenie własnego prostego line followera. - nie ukrywam że nie mogę się doczekać, aż w końcu stworzę swojego pierwszego robota i mogę skorzystać z kursu na forbocie, jednak zastanawia mnie jak dużo można się z takiego kursu nauczyć skoro dostaję już gotowego shielda? I pozostaje już tylko wszystko połączyć? Druga opcja to stworzenie prostego line followera, tylko tutaj jest problem ponieważ nigdy nie trzymałem w rękach lutownicy a bez lutowania to zapewne się nie obejdzie?

4. W sumie to wszystkie kursy na forbocie wyglądają super, zastanawiałem się również nad kursem elektroniki cyfrowej lub lutowania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

dejmieno, na Twoim miejscu proponowałbym teraz zająć się kursem elektroniki poziom II i kursem techniki cyfrowej. Na pewno dzięki nim jeszcze lepiej poznasz elektronikę. Szczególnie, że w tych dwóch seriach postawiliśmy na większą ilość praktycznych projektów (np.: czujniki przeszkód, tester pilotów itd.).

Kurs Arduino poziom II będzie na 100% ukończony 🙂 Jeśli chcesz docelowo zająć się robotami, to możesz jednak przeskoczyć chwilowo tę serię i przejść od razu do kursu budowy robotów. Faktycznie w zestawie masz tam wszystko dopasowane, dzięki temu nie stracisz czasu na uruchamianiu niesprawdzonej elektroniki. Gdy przećwiczysz programowanie tego robota będziesz mógł wyciągnąć elektronikę i przenieść go do innych konstrukcji - nawet do jakiegoś szybkiego LineFollowera. Inna opcja to rozbudowywanie naszego podwozia, będziesz mógł wsadzić tam jeszcze szybsze silniki i dodać nowe czujniki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, przedwczoraj zdecydowałem się i zakupiłem zestaw do 2 kursu arduino i myślę, że nie będę żałować. Ale to nie wyklucza, że mogę się zająć innym kursem a arduino level 2 może poczekać. Po prostu uznałem, że przyda mi się kilka elementów z tego zestawu a kupno ich osobno nie ma sensu skoro i tak miałem kiedyś zakupić ten zestaw.

Tak, docelowo dotarłem na tą stronę, żeby dowiedzieć się czegoś o robotyce, ale po kursie elektroniki i arduino, zainteresowałem się ogólnie elektroniką i odkryłem, że ciekawe są projekty nie tylko związane z robotami 🙂. Za pomocą elementów z zestawu pierwszego elektroniki i zakupionych kontrolerów avr zrobiłem kilka prostych projektów które chciałbym zachować na pamiątkę i teraz tak myślę, że przydałoby się nauczyć lutować bo na chwilę obecną wszystko trzymam na płytkach stykowych co jest bardzo niewygodne.

A tak w ogóle to chyba się uzależniłem... 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.