Skocz do zawartości

Programowanie mikroprocesora ATMEGA8-16 DIP28W


diphot

Pomocna odpowiedź

Witam

Zgłaszam się do użytkowników z prośbą o pomoc przy zaprogramowaniu mojej ATMEGA8-16 DIP28W poprzez programator USBasp. Od razu chciałbym zaznaczyć iż przeczytałem wiele postów na temat programowania mikroprocesorów lecz żaden z nich nie okazał się wystarczająco pomocny biorąc pod uwagę sprzęt z jakim mam do czynienia. Otóż mikroprocesor jest sercem mojego robota ( Linefollower'a ). Na płytce uniwersalnej na której zmontowane są wszystkie elementy zostało również utworzone złącze KANDA do którego moge podpiąć wyjście mojego programatora. Pytanie w związku z tym jest następujące, czy wśród czytających to użytkowników znalazł by się ktoś, kto byłby w stanie wytłumaczyć mi od początku proces programowania albo wgrywania mojego programu (format HEX) do mojego robota poprzez programator?

Projekt wziąłem z https://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-przepis-na-robota-w-pelni-programowalny-line-follower-vt2356.htm

I po prostu nie znam się na tym i liczę na pomoc z góry dziękuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Na tej samej stronie, na której jest opis budowy tego robota jest też poradnik jak wgrać program do mikrokontrolera.

http://hobbyrobotyka.pl/wgrac-program-mikrokontrolera-avr/

BTW deshipu w odniesieniu do małej dyskusji z shoutboxa to co pokazałeś to na pewno nie jest pomoc. Przestań trolować i zacznij podchodzić poważnie do wszystkich tematów, w których się wypowiadasz.

Koniec offtopu.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy nie jest to pomoc. U mnie działa, autor wątku też nie zgłosił żadnych wątpliwości ani pytań, więc widocznie pomogło. No chyba, że tak jak napisał tu pytanie bez przeczytania najpierw oryginalnego opisu projektu, tak też nie zajrzał tu już nigdy żeby sprawdzić odpowiedź i oczekuje, że ktoś mu ją poda na tacy "na priva". W takim wypadku zmarnowałem trochę czasu, który zamiast tego mogłem poświęcić na pomoc komuś, kto się udziela aktywnie w tej społeczności i potrafi czytać, ale nie za dużo, więc tragedii nie ma.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.