Skocz do zawartości

ESP32 z Arduino IDE - błąd


szerwi

Pomocna odpowiedź

Cześć,
Kupiłem ESP-WROOM-32 i niestety zły programator bez pinu Reset :/ Jednak przy starcie wgrywania kodu ręcznie resetuje ESP32 (przy wgrywaniu tak do Arduino działa). Mam dokładnie taki moduł: https://www.google.pl/search?q=ESP32+dev+module&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi--Jmz_vnSAhXIC5oKHSH6AU0Q_AUIBigB&biw=1920&bih=950#tbm=isch&q=ESP+wroom+32& (z adapterem na goldpiny) i zainstalowaną bibliotekę ESP32 do Arduino IDE: https://github.com/me-no-dev/arduino-esp32 . Przy wybraniu ESP32 Dev Module, Flash Frequency: 80MHz, Upload Speed: 115200, Core Debug Level: brak podczas wgrywania wyskakuje błąd:

esptool.py v2.0-dev

Connecting...

A fatal error occurred: Failed to connect to ESP32: Invalid head of packet ('w')

A fatal error occurred: Failed to connect to ESP32: Invalid head of packet ('w')

Mam programator PL2303 i adapter do ESP32 taki: https://www.google.pl/search?q=ESP32+adapter&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQ-ND7iPrSAhXiIpoKHVAYAy8Q_AUIBygC&biw=1920&bih=901#imgrc=PjZXwEhNkW-x1M:

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ustawić? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

To put the chip in the bootloader mode, we need to hold the BOOT pin (GPIO0) grounded while grounding and releasing the RESET pin (EN).

[ Dodano: 28-03-2017, 22:51 ]

Czyli tłumacząc, żeby coś wgrać, to musisz mieć GPIO0 podłączone do masy.

Link do komentarza
Share on other sites

deshipu, Wgrało się, dzięki.

Jednak mam taki kod:

void setup() {
 pinMode(4, OUTPUT);
}

void loop() {
 digitalWrite(4, HIGH);
 delay(1000);
 digitalWrite(4, LOW);
 delay(1000);
}

ale dioda nie mryga. Wgrałem wcześniej jeszcze kod na wysyłanie coś na Seriala, jednak nie wysyłał nic.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak już wgrasz kod, to żeby działało, musisz odłączyć GPIO0.

Już właśnie ogarnąłem. Mam problem tylko z przykładowym kodem który powinien wykrywać wifi i wypisywać na serialu. Na serialu nic się nie pojawia. Trzeba chyba zewrzeć piny CH_PD i EN, tylko ich nie widzę na schematach 😃

Chciałem dać większy prąd podłączając ESP32 do modułu zasilającego, ale programator nic wtedy nie odbierał z ESP (masy były połączone)

[ Dodano: 29-03-2017, 20:38 ]

Ok, już ogarnąłem. Tylko wie ktoś gdy mam np. pin IO33 to co podać w kodzie żeby działał on jako analogowy?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.