Skocz do zawartości

[C] STM32F103RBT6 dziwny blad ADC DMA, CubeMX


marcin123123

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich,

mam dziwny problem. Chcę mierzyć napięcie na kilku kanałach ADC mikrokontrolera. Mam na przykład dwa wejścia analogowe skonfigurowane jako analog input, DMA skonfigurowane wg. kursu forbota. Na jednym z wejść wartości zmieniaja sie prawidłowo i tak np. dla napięcia 0,1V na wejściu mam odczyt 100 w dla około 3V mam gdzieś niecałe 4000. Natomiast na drugim z wejść mam takie samo napięcie (zmierzone multimetrem), ale odczyty są już na poziomie 1500 przy 0,1V i około 3000 dla 3V. W czym może być problem? Siedzę nad tym już któryś dzień i nie mogę dojść co jest nie tak.. Piszę w TrueSTUDIO, ale problem raczej nie lezy w programie, bo tam tylko deklaruję tablicę uint16_t czy uint32_t o wymaganej pojemności i potem startuję odczyt DMA. Poniżej zamieszczam screeny z konfiguracji w CubeMX.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

1.A masz coś podłączone do tych kanałów ADC ? - jak nie to przez to możesz mieć problem.

2.Wklej poprawnie obrazki

3. Circular mode dla DMA włączyłeś ?

Link do komentarza
Share on other sites

1. na każdy z kanałów adc podawane jest cały czas napięcie kolektor-emiter fototranzystora - zmienia się w zakresie od około 0,1V do 3,0V

2. zdjęcia poprawione

3. miałem włączony tryb circular

Macie jakieś jeszcze pomysły?

EDIT: odnośnie pkt. 1: sprawdzałem też, czy gdzieś w programie nie wymuszam przypadkiem takiego stanu na danym pinie ADC i nic nie znalazłem, więc tutaj też nie leży problem :/

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.