Skocz do zawartości

Arduino IDE nie widzi programatora USBasp


tailung24

Pomocna odpowiedź

Witam,
Ostatni chciałem przenieść projekt z mojego arduino na atmege8a-pu. W tym celu zakupiłem programator USBasp, zainstalowałem sterowniki, komputer w menagerze urządzeń wykrywa programator, ale niestety nie wykrywa go Arduino IDE. Wywala mi taki komunikat:

Arduino:1.6.13 (Windows 10), Płytka:"ATmega328, 328P / 328PA, 2.7v, Disabled (default), 8 MHz internal"

Szkic używa 1 078 bajtów (3%) pamięci programu. Maksimum to 32 256 bajtów.

Zmienne globalne używają 9 bajtów (0%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 2 039 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2 048 bajtów.

avrdude: Warning: cannot query manufacturer for device: No such file or directory

avrdude: Warning: cannot query product for device: No such file or directory

avrdude: error: could not find USB device with vid=0x16c0 pid=0x5dc vendor='www.fischl.de' product='USBasp'

avrdude: error: could not find USB device with vid=0x16c0 pid=0x5dc vendor='www.fischl.de' product='USBasp'

Próbowałem już wszystkich sposobów i nie mam już pomysłów, więc liczę na Waszą wiedzę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki za podpowiedź z Zadig, ale niestety nie pomogło.

A co do sposobów jakie wcześniej testowałem to próbowałem wymusić podpis sterownika co mi się chyba udało, bo sterownik się zainstalował i w managerze urządzeń pokazuje że wszystko działa prawidłowo,jednak w arduino ide wyświetla komunikat not find USB device.

Link do komentarza
Share on other sites

To ciekawe, że avrdude uruchomiony z terminala programator widzi, a ten sam avrdude uruchomiony z Arduino IDE nie. Nie masz tam może na tym swoim Windowsie jakiegoś programu antywirusowego, który sobie zdecydował, że Arduino to wirus i mu poobcinał uprawnienia?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.