Skocz do zawartości

Moje Arduino uno nie działa.Wszystkie diody się świecą.


PanSucharek99

Pomocna odpowiedź

Witam, otóż dziś zakupiłem Arduino uno (oryginalne) i z tym że jestem początkujący i pierwszy raz mam takie coś w ręce, to coś zrobiłem (na podstawie waszego kursu). Ostatecznie chciałem spróbować podłączyć zasilanie 12V z zasilacza przez piny VIN i GND. Oczywiście dałem VIN jako plus.teraz wszystkie Diody się świecą,Atmega się nagrzewa...Komputer nie wykrywa Arduino, czuć spalenizną. To znaczy, że spaliłem Atmegę? Bo nowej narazie kupować nie chcę, i tu pytanie:

Da się to naprawić bez nowej Atmegi?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

I bez pomiaru multimetrem nie podłączaj żadnych niesprawdzonych zasilaczy. Napędzanie Arduino z USB jest bezpieczne i działa. Dopóki będziesz robił eksperymenty z diodkami LED i czujnikami - wystarczy.

Jeśli czułeś dymek to sprawa może być poważna. Jeśli po próbach z zasilaczem dotknąłeś gdzieś tymi 12(?)V do czegoś na płytce, dokładnie wszystkie scalaki mogą być spalone. Jeśli w jakiś sposób popsułeś stabilizator a ten przepuścił wysokie napięcie na płytkę - to samo. Nie nauczymy Cię tutaj jak naprawiać takie zepsute urządzenia ale może sam wpadniesz na to, że ostrożność przed wszystkim. Żadnych własnych pomysłów - jak mawiał nieodżałowany Kwinto. Tym bardziej gdy jesteś "zielony" i wiele rzeczy robisz "na czuja".

Link do komentarza
Share on other sites

"..to znaczy ze jej wymiana powinna pomóc"

No właśnie nie. Diody Tx/Rx od portu szeregowego świecą gdy jest jakaś komunikacja na liniach UART. Na UNO zapala je ta druga ATmega odpowiedzialna za USB i one nie powinny świecić. A tej tak łatwo nie wymienisz. No i nie ma zwyczaju oddawania scalaków "gdy nie zadziałają" - zapomnij. Na Twoim miejscu zacząłbym składać kieszonkowe na nowe Arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.