Skocz do zawartości

Arduino znów razem - podpisano porozumienie!


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Ostatnie lata, to niesamowity wzrost popularności platform dla makerów. Oczywiście najważniejszą rolę odegrało tutaj Arduino.Wiele pytań wywołał więc rozłam dwóch Twórców tej platformy, który nastąpił w 2015 roku. Od tej pory mogliśmy obserwować walkę między dwiema konkurencyjnymi markami: Arduino oraz Genuino.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

#R2D2#, długo broniłem się przed "makerami", jednak chyba powoli określenie to wkrada się również do naszego języka. Twórca niestety nie zawsze kojarzy się z technologią, o której tutaj piszemy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

deshipu, pewnie obejmuje (lub "ował"), bo jednak teraz makerem nazwiemy chyba właśnie kogoś kto bawi się Arduino/RPI, a nie gościa, który sobie sam odpowietrza kaloryfer lub wymienia kran 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co ja widzę (głównie siędzę na Hackaday, Adafruit i czasem jakieś "maker faire"), to to są głównie rzeczy z "arts and crafts", w rodzaju dzwonków na wiatr, tabliczek "najlepiej w domu", migających choinek czy jakichś zabawek, ale wliczają się stroje do cosplay-u (jest na to polskie słowo?), robienie własnych mebli (nie tylko IKEA hacking), budowanie szop w ogródku, dekorowanie dachu domu lampkami, instalacje alarmowe i do sterowania ogrzewaniem i tak dalej. Więc jest trochę tego "złotorączkarstwa" ze "zrób to sam". A że nikt nie opisuje jak odetkał zlew -- no cóż, może nie uważają, że to ciekawe. Na pewno umiejętności nabyte przy majsterkowaniu przy tym pomagają.

Link do komentarza
Share on other sites

Kruca bomba, bawię się uC od paru ładnych lat (od 80C2051 na dyplomówce w technikum), nawet parę dni temu "wprowadziłem" w Arduino kumpla z firmy... ale do tej pory nie słyszałem, by "mejker" wkradł się do języka polskiego. Nie niszczmy go proszę takimi makaronizmami gdy mamy tyle bogatych rodzimych synonimów. Popieram chłopaków w tej krucjacie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.