Skocz do zawartości

Jakie Arduino na początek


dotreveld

Pomocna odpowiedź

Witam 🙂

Postanowiłem rozpocząć przygodę z Arduino. Lecz już na początku mam dylemat który "model" Arduino wybrać. Dodam że dopiero zaczynam, nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności a z elektroniki też jestem noga, ale powolutku przyswajam jej podstawy 😃 Na różnych forach czytałem wiele na temat, które Arduino jest najlepsze na początek ale w żadnym nie otrzymałem odpowiedzi która w 100% by mnie satysfakcjonowała 🙂

Zastanawiam się nad dwoma:

-Leonardo (na plus interfejs USB)

-Uno (słyszałem że ma wymienną Atmegę 🙂 )

Oczywiście jeśli któryś model jest lepszy dla laika niż te dwa w/w to prosiłbym o podanie 😃

Dodatkowo prosiłbym o polecenie jakiejś literatury do podstaw programowania arduino oraz przyswojenia elektroniki. Budżet jaki mogę przeznaczyć na ten cel to 200-250zł.

Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂

Pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście poleciłbym Arduino Nano. Ma w zasadzie prawie to samo co UNO, a jest zazwyczaj tańsze i mieści się na płytce stykowej. No i łatwiej potem włożyć w jakiś projekt.

Jak już się trochę oswoisz, to następny krok to Pro Mini i przejściówka USB na serial. Te płytki są już naprawdę małe i tanie (nie żal zostawić w projekcie).

Jak chcesz się bawić w robienie klawiatur, joysticków i innych urządzeń na USB, to Pro Micro jest nie do zastąpienia -- cena mniej więcej ta sama co Nano, ale ma to co Leonardo.

Nie wiem czy wymienna atmega ma duży sens -- nowa kosztuje tyle, co nowe Pro Mini, więc mi przynajmniej łatwiej jest wymienić całą płytkę w razie wypadku (zresztą nigdy nie wiadomo co jeszcze się spaliło).

Link do komentarza
Share on other sites

Twoje pytanie jest trochę typu 'Chcę zacząć chodzić na grzyby, jakie kalosze najlepiej kupić'.

Sam rozejrzałeś się który moduł ma jakie możliwości, deshipu podpowiedział Ci, że jedno jest tańsze, drugie mniejsze, a trzecie jeszcze inne.

Jeśli nie masz jakiegoś konkretnego projektu i zastosowania na myśli to kup jedno z tańszych i działaj. Chyba najlepiej z Nano, nie trzeba się bawić z podłączaniem konwertera.

Tak bez podania zastosowania i wymagań (innych niż 'do nauki') ciężko coś dobrać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

dotreveld, jeśli nie wiesz, co dokładnie wybrać + i tak będziesz później szukał literatury, to może skorzystaj z kursu, który jest dostępny na Forbocie? Do znalezienia tutaj: https://forbot.pl/blog/kursy W Botlandzie można kupić dedykowane do niego zestawy, więc będziesz miał gwarancję, że masz wszystkie niezbędne elementy do wykonania wszystkich ćwiczeń. Do tej pory zaczynało od niego wiele osób i sobie chwalili 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.