Skocz do zawartości

Zębatka podwójna 25x10 zębów LUB klej do POM


kerflo

Pomocna odpowiedź

Witam,

czy ktoś może wie czy w ogóle da się dostać podwójne zębatki 25 zębów na 10? Wymiary praktycznie identyczne co w tej: https://botland.com.pl/zebatki-pom-podwojne-offset-2mm/1170-zebatka-pom-zyd-15b40-24t12-05p.html tylko ilość zębów zła a nie widzę nigdzie w internecie takich zębatek, nie mogę znaleźć czy nie ma czegoś takiego do kupna jako pojedyńczy element?

Ewentualnie czy ktoś ma praktyczne doświadczenie z klejeniem polioksymetylenem (POM)? Z tego co wiem jest to dość trudne w klejeniu tworzywo i zastanawiam się czy np. taki klej: http://modeledo.pl/tamiya-87180-klej-podkladowy-do-plastiku-10ml-p6285 da radę w zębatce, zwłaszcza że jeden ząb ma niewielką powierzchnię podstawy, jakieś 1.5x6mm. Nie wiem czy jest sens wydawać 40 pln na taki klej.

Od razu przyznaję, nie jest mi to potrzebne do samego modelu a do silnika sterowania - mogę kupić cały moduł, ale kosztuje ponad 120 pln gdzie tak naprawdę chodzi tylko o jeden ułamany ząb który mam.

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nie mam praktycznego doświadczenia, ale kiedyś interesowało mnie klejenie PP i PE. Z tego co pamiętam to kleje do PP i PE były dwuskładnikowe. Wydaje mi się, że w linku pokazujesz aktywator służący do smarowania powierzchni przed naniesieniem właściwego kleju.

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że w linku pokazujesz aktywator służący do smarowania powierzchni przed naniesieniem właściwego kleju.

To akurat nie jest problem bo wtedy już sam właściwy klej już jest tani, bardziej mnie martwi jakość takiego klejenia bo stwierdzenie że ten materiał jest problematyczny nie napawa optymizmem. Nie wiem po prostu czy chodzi o to że cieżko to porządnie skleić czy może własnie o to że trzeba mieć coś takiego jak z linka żeby porządnie złapało.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawe czy kleje do PP z Allegro, w cenie poniżej 20zł, różnią się od tego kleju?

Co do zębatki, może da się taką zębatkę wydrukować. Pytanie czy wytrzymałość będzie odpowiednia do Twojego zastosowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.