Skocz do zawartości

Windows Phone - zdalne sterowanie dronem


silver2001

Pomocna odpowiedź

Cześć koledzy 😃 ! Buduje swój qadrocopter. Z konstrukcja robota idzie mi całkiem nieźle, ale mam pewien problem z programem. Sęk w tym, ze mój robot będzie sterowany telefonem poprzez bluetooth i nie wiem jak napisać program kompatybilny z aplikacja ( link do aplikacji poniżej ) :

https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/quadcopter-control/9wzdncrdd4fq ( program na urządzenie z systemem Windows ! W moim przypadku telefon )

Aplikacja działa na " podstawie " żyroskopu. Im bardziej wychyle telefon w danym kierunku , tym bardziej zmieni się numeracja w tym kierunku w aplikacji. Po lewej części ekranu jest "suwak" który odpowiada za podanie mocy na silniki. Planowałem sterować robotem w ten sposób, ze po przechyleniu telefonu w prawa stronę mój qadrocopter zwiększy moc w lewych silnikach, dzięki czemu zacznie przemieszczać się w prawo. To samo z innymi kierunkami ( przód, tył, prawo, lewo ).

Potrafi ktoś napisać taki przykładowy program ? Wykorzystał bym go jako "wzór" do tego robota 😉

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Obawiam się, że "trochę" nie doceniłeś problemu.

Quadcoptery stały się popularne w ostatnich latach dlatego, że dostępne stały się tanie mikrokontrolery i akcelerometry. Przedtem latało się jednowirnikowymi modelami, bo te ma szanse wysterować człowiek. Quadcoptera nie ma szans -- musisz mieć na pokładzie akcelerometr i żyroskop i program, który na ich podstawie będzie utrzymywał całe urządzenie w stabilnej pozycji. Zapomnij o robieniu tego telefonem, a już szczególnie z takim lagiem, jaki ma bluetooth.

Polecam udać się do jakiegoś forum dedykowanego modelarstwu i poszukać tam informacji o tym jak się takie zabawki buduje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Powiem Ci że zainteresowałęś mnie tym tematem. Ale faktycznie, jest aplikacja, a my nie wiemy nawet, z jakimi quadro ta aplikacja jest kompatybilna...

Na czym polega Twój problem? Nie wiesz co wysyła telefon i jak to interpretować, czy nie wiesz jak "wykonać" rozkazy, które wysyła telefon?

[ Dodano: 28-07-2016, 00:00 ]

Poczekaj... a może to jest program kompatybilny z multiwii? Może multiwii ma zaimplementowany jakiś system sterowania copterem przez UART? w sumie się nad tym nie zastanawiałem wcale...

Link do komentarza
Share on other sites

Harnas, tego się nie spodziewałem 😃

Masz coś jeszcze ciekawego na Microsoft Store/Google Play/Apple Store? 😃

Opłacało się kupić płatne konto deweloperskie?

Link do komentarza
Share on other sites

sosnus, pierwszą aktywacje na rok zrobiłem darmowym kodem z dreamsparka, a szczęśliwie niedługo przed upływem roku, Microsoft zmienił zasady że nie trzeba opłacać co roku abonamentu (wtedy chyba 60zł), więc konto mam za darmo 😃

Wtedy bardzo podobało mi się programowanie na smartfony, ale potem jakoś tego nie kontynuowałem, więc to jedyna upubliczniona aplikacja.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.