Skocz do zawartości

Druk 3D - Zielony człowiek chciałby się odnaleźć


Loperenco

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam nadzieję że znajdę tutaj pomoc której szukam 🙂

Druk 3D - nowa (w miarę) technologia już od dawna wydaje mi się tak interesująca jak skomplikowana. Chciałbym się nauczyć wszystkiego od podstaw, ale małymi krokami, tak aby jak najlepiej przyswoić informacje :->

W internecie jest masa artykułów na ten temat ale każdy dodaje coś od siebie, o czymś wspomina o czym nie było mowy nigdzie indziej, tego typu sprawy. Proszę o pokazanie tej drogi od samego początku, w jakichś przyjemnie napisanych artykułach 😋 Nie mam bladego pojęcia co to jest extruder albo PLA.

Jednocześnie nie chciałbym kupić żadnej drukarki, bo mnie najzwyczajniej w świecie nie stać. Być może zbudować coś z Waszymi poradami, coś maksymalnie budżetowego a jednocześnie dobrego jakością?

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, a i jeszcze z góry napiszę: proszę o nie pisanie postów typu "... wiesz chociaż tyle" albo "... jak można o to pytać". Spotkałem się z takowymi na niektórych forach gdy zadawałem pytania.

Dzięki wielkie i czekam na jakiegoś cierpliwego forumowicza! : 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Do poczytania, bo już dawno temu napisane:

i.t.d , i.t.d , wystarczy chcieć poszukać

Właśnie o tego typu docinki prosiłem by nie wstawiać. Problem jest taki, że nie mogłem trafić na strony dla początkujących, które by tłumaczyły coś kompletnemu laikowi, większość z góry zakłada że wiem co to PLA, a jak wiem co to, to pewnie też wiem o extruderze i tak dalej...

Ale i tak dziękuję za pomocne artykuły, zaraz się do nich zabieram, liczę na więcej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Człowieku, czy Ty na siłę próbujesz udawać głupiego? W pierwszym linku podanym masz napisane w skrócie co to jest ekstruder (może nie jakoś super, ale coś tam podpowiada), a jak w Google (wiesz co to czy Ci wytłumaczyć?) wpiszesz 'PLA 3D printing' to masz opisane co to za materiał, jakie temperatury, jakie cechy.

Czego oczekujesz? Że ktoś indywidualnie Ci opisze całe zagadnienie druku 3D? Bo co? Bo jesteś jakiś specjalny i potrzebujesz szczególnego traktowania?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Widzę że Lukaszm odnalazłby się na elektrodzie, tam w taki sposób odpowiadają na większość pytań 🙂 Polecam się tam przeprowadzić, i nie zaśmiecać tematów(bicie postów?).

Link do komentarza
Share on other sites

Problem jest taki, że nie mogłem trafić na strony dla początkujących, które by tłumaczyły coś kompletnemu laikowi...
Skoro "obsługa" Google przerasta Twoje możliwości, to daruj sobie temat druku 3D 😋

Każde hobby, a takim jest dla mnie druk 3D, wymaga przynajmniej minimalnego zaangażowania, a nie czekania na to, że ktoś poda Tobie wszystko "na tacy" 👹

Link do komentarza
Share on other sites

Loperenco, na prawdę nie wiem czego oczekujesz po tym co piszesz. W trzecim poście na tym forum chcesz z niego wyrzucać ludzi i oskarżasz ich o "bicie postów"? Ktoś tu płaci za ich ilość? Dlaczego zawsze dowiaduję się o wszystkim ostatni?

A teraz na poważnie.

Najprościej dowiedzieć się wszystkiego czytając te wspomniane już teksty a jak czegoś nie rozumieć szukać w Google.

"co to PLA" - http://hbot3d.com/pla/

"co to ekstruder" - http://techtutor.pl/ekstruder-jak-dziala-drukarka-3d/

Sensowna drukarka 3D do złożenia kosztuje ~1200zł. Jak nie potrafisz korzystać z Google to korepetycje zaczynają się od ~30zł/h.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Lukaszm, Artu, świetny pokaz merytorycznej dyskusji, aż chce się być częścią tej społeczności. Po co te docinki? Forum z założenia służy do dyskusji. Jak nie chcecie pomagać, to albo powstrzymajcie się przed wysyłaniem takich postów, albo zgłaszajcie temat do moderatorów. Myślicie, że docinki o wyszukiwarka, korzystaniu z Google, więcej podkreśleń i pogrubień zwiększają powagę Waszych wypowiedzi?

Prawda jest taka, że przy tej ilości informacji jaka jest w tej chwili na forach najłatwiej wpadać właśnie z wyszukiwarek w tematy w stylu "było szukaj". Tworzy się z tego nieskończona pętla, a do prawdziwej odpowiedzi nigdy się nie dotrze. Nie mówię, że trzeba odpowiadać na wszystkie pytania n-razy, ale można rozwiązywać takie tematy z klasą.

Loperenco, zerknij w poniższy artykuł (i kolejne z tej serii), zaczynałem od zera i opisywałem tam moje kolejne kroki:

Kto chce zacząć przygodę z drukiem 3D?

Link do komentarza
Share on other sites

Artu, świetny pokaz merytorycznej dyskusji, aż chce się być częścią tej społeczności. Po co te docinki?...

Po to, aby wymóc na "młodzieży" samodzielne myślenie i nabieranie umiejętności rozwiązywania problemów.

Obecnie "wyhodowano" dużą społeczność tak zwanej "gimbazy", która czeka, wymaga, a wręcz żąda podawania gotowych rozwiązań.

Wydawało mi się do tej pory, że jest to forum "politechnizacyjne", czyli pomagające wszystkim, którym "się chce", a nie leniwcom czekającym na "gotowca".

Jak widać po Twojej wypowiedzi, jako Administratora Forum, myliłem się...

Link do komentarza
Share on other sites

Nie słyszałem jeszcze, aby dobrą metodą nauki było "dogryzanie" i wytykanie. Nie mi oceniać jaki miałeś zamiar, ja tylko czytam to jako osoba, która stała z boku i nie brała udziału w dyskusji. Teksty jak poniższy działają raczej "wizerunkowo" na Twoją niekorzyść i przesłaniają meteorytykę dyskusji.

Skoro "obsługa" Google przerasta Twoje możliwości, to daruj sobie temat druku 3D
Link do komentarza
Share on other sites

Skoro "obsługa" Google przerasta Twoje możliwości, to daruj sobie temat druku 3D

Ale przecież to szczera, acz okrutna prawda. Wystarczy wpisać w Google extruder 3d printer,

i na pierwszym miejscu (po reklamach) otrzymujemy link do: Fused filament fabrication, który tłumaczy "wszystko w temacie" ekstruzji filamentu 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Po to, aby wymóc na "młodzieży" samodzielne myślenie i nabieranie umiejętności rozwiązywania problemów.

Popieram Artu. Jak tej osobie podasz rozwiązanie na tacy to niewiele to da. Jeżeli nie potrafi poradzić sobie z problemem znalezienia odpowiedzi na podstawowe pytania, to jak myślisz, jak się zachowa gdy trafi na coś wymagającego czegoś więcej niż wpisania nazwy zagadnienia w Google?

Ja rozumiem jakby człowiek (Autor) pytał o jakieś nietypowe, nieznane zagadnienie.

Ale to?

Proszę o pokazanie tej drogi od samego początku, w jakichś przyjemnie napisanych artykułach 😋

Może mamy inne poziomy akceptacji lenistwa. Generalnie taka postawa jest dla mnie denerwująca.

Na moje pytanie

Czego oczekujesz? Że ktoś indywidualnie Ci opisze całe zagadnienie druku 3D? Bo co? Bo jesteś jakiś specjalny i potrzebujesz szczególnego traktowania?

nie dostałem odpowiedzi od Autora.

Może i nie byłem miły pisząc wcześniejszego posta, ale później taka osoba pójdzie na jakieś praktyki/staż i jak będzie miała takie podejście to raczej nie skończy się to dobrze.

Link do komentarza
Share on other sites

Lukaszm, tak jak pisałem - mi nie chodzi o to, aby odpowiadać na wszelkie pytania. Po prostu moim zdaniem można powiedzieć komuś, że temat omawiany był już XX razy trochę inaczej niż naskakując na niego. Trzeba pamiętać, że każdy jakoś zaczynał, a najciężej jest odnaleźć się w nowej dziedzinie na samym początku, bo nawet nie wiadomo czasami czego oszukać (lub jak ubrać to w słowa).

Link do komentarza
Share on other sites

najciężej jest odnaleźć się w nowej dziedzinie na samym początku, bo nawet nie wiadomo czasami czego oszukać (lub jak ubrać to w słowa).

Sorry, ale jak zaczynałem z FPV, czy drukiem 3D, to na początku przez kilka miesięcy czytałem dostępne informacje, wertowałem fora poświęcone tym tematom, zanim ośmieliłem się zadać pierwsze pytanie.

Obecnie, na własne życzenie "hodujemy" pokolenie roszczeniowe (na forach, ale w szkołach również), które nie potrafi, lub nie chce samodzielnie szukać rozwiązań 👹

Link do komentarza
Share on other sites

Kto pyta nie błądzi. Dla mnie po to jest forum, żeby zadawać pytania. Jeżeli coś było, można odesłać po konkretny link. Nie ma się co spinać, że ktoś zadaje pytania. Równie dobrze to jakby na wykładzie na studiach ktoś powiedział, że nie odpowie na pytania, bo wszystko jest w literaturze 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.