Skocz do zawartości

20 książek o elektronice, które warto przeczytać


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Ruszyła wielka noworoczna promocja książek na eBookPoint. W tym roku 40 wydawnictw połączyło siły, aby zaoferować wszystkim tysiące książek w cenach obniżonych do 95% (średnio o 50%)!Większość z Was zainteresowana jest zapewne lekturą związaną z elektroniką i programowaniem. Dlatego przygotowałem listę 20 książek Helionu, które powinien znać każdy elektronik!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Z pozycji podanych w tym artykule na pewno skorzystam z książki o raspberry pi, jeśli miałbym dodać jakąś ciekawą książkę odnośnie AVR to na pewno dla początkujących zaproponowałbym książkę wydawnictwa ATNEL : Mikrokontrolery AVR, Język C, podstawy programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

ZALO, tak słusznie - ta książka jest również bardzo fajna. W tekście się nie pojawiła, ponieważ pisałem go z okazji promocji w eBookPoint, gdzie niestety nie jest ona dostępna 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wiem właśnie, ale tak przy okazji ją poleciłem. Jeśli chodzi o te propozycje w artykule to na pewno z nich skorzystam, mimo iż nie do końca lubię książki w postaci e-book.

Link do komentarza
Share on other sites

"Niesamowite projekty" i "Gadżety szpiegowskie" tylko jako inspiracja. Nauka elektroniki przypadku tej serii polega na kupowaniu gotowych shieldów i składaniu wszystkiego w całość 🙂

Bardzo fajna jest "Elektronika - od praktyki do teorii". Nie wiem czemu zestawieniu nie znalazła się jej kolejna część. Szczerzę mogę polecić wszystkie książki z serii MAKE. Wszystkie mają podobną szatę graficzną 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czemu zestawieniu nie znalazła się jej kolejna część.

Założyłem, że jak ktoś trafi na pierwszą, to później będzie "z górki", a zestawienie miało być z założenia krótkie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję zrobić jakiś ranking TOP książek dotyczących elektroniki/robotyki/programowania 🙂 Każdy z forumowiczów przysłałby powiedzmy po 3 pozycje 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.