Skocz do zawartości

Kurs Intel Edison - #1 - zaczynamy!


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pora na start kolejnego kursu. Tym razem postaramy się poznać lepiej platformę Intel Edison.Cykl artykułów dedykowany jest dla wszystkich, również osób zupełnie początkujących. Zajmiemy się podstawami Linuxa, programowaniem oraz budową wielu ciekawych gadżetów IoT.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

hob_bit, DawidG, miło słyszeć, dzięki - duża motywacja do dalszej pracy 🙂

Zdradzę, że tuż po nowym roku czeka na Was również kilka nowych kursów. Będzie się działo!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

mosi2, działam cały czas 🙂

#R2D2#, zawsze tak liczę - z prostego powodu, każdy element zestawu jest ważny. Jak składa się projekt na płytce stykowej i zabraknie dwóch przewodów, to stają się one nagle najcenniejszym elementem zestawu. Tak przynajmniej każdy kupujący zdaje sobie sprawę z dokładnej zawartości kuferka.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

bardzo spodobał mi się kurs podstaw elektroniki i w związku z tym będę chciał realizować kolejne, w tym Intel Edison. Wiem, że staroć, został wycofany z produkcji, kupiłem 2 lata temu, ale miałem dużo pracy i przeleżał na półce. Niestety Botland nie ma już gotowych zestawów do kursu z Intel Edisonem, zapewne przez wycofanie ze sprzedaży głównego bohatera. Mam Edisona, płytkę i zasilacz, więc to nie problem. Mógłbyś proszę podesłać mi listę elementów potrzebnych do tego kursu - jakaś klawiatura numeryczna, wyświetlacz i tą całą masę kondensatorków, rezystorków, diód itp.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, jordanj napisał:

bardzo spodobał mi się kurs podstaw elektroniki i w związku z tym będę chciał realizować kolejne, w tym Intel Edison.

Witam na forum! Miło słyszeć, że kurs elektroniki był ciekawy 🙂 Szczerze mówiąc wybór Edisona to "średni" pomysł - nawet, jeśli zalega on u Ciebie w szufladzie. Obawiam się, że możesz mieć problemy z dostępem do odpowiednich narzędzi. Nie wiem czy Intel nadal udostępnia wszystkie niezbędne programy i narzędzia. Poza tym, wiedzy z tej i tak już "nigdzie" nie wykorzystasz... Niestety, ten produkt nie przyjął się na rynku. Zdecydowanie lepiej byłoby teraz zając się kursem Raspberry Pi: Raspberry Pi kurs od podstaw – #1 – wstęp, spis treści

9 godzin temu, jordanj napisał:

Mógłbyś proszę podesłać mi listę elementów potrzebnych do tego kursu - jakaś klawiatura numeryczna, wyświetlacz i tą całą masę kondensatorków, rezystorków, diód itp.

Szukałem, ale nie mogę znaleźć teraz konkretów. Jeśli chodzi o rezystory i diody to właściwie wystarczą te, które masz z kursu elektroniki. Pozostałe elementy nie są krytyczne (moduł z buzzerem, kontaktron, fotorezystory) - cokolwiek wybierzesz będzie tutaj odpowiednie. Jeśli chodzi o klawiaturę to na 99,9% był to ten produkt.

Link do komentarza
Share on other sites

W. moim przypadku wybór Edisona to nie przypadek. Kupiłem go aby zamontować go w PixHawk Cube. Z tego względu mimo wszystko spróbuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Leniwy jestem i z tego lenistwa napisałem do Botlandu. Mają ten zestaw w produktach wycofanych, więc można podejrzeć zawartość.

https://botland.com.pl/pl/produkty-wycofane/5157-forbot-intel-edison-zestaw-elementow-bezplatny-kurs-on-line.html

Dla potomnych, na wypadek usunięcia zawartości linku.

  1. Intel Edison (tego już nie kupicie, chyba, że używany np. na eBay)
  2. Arduino Breakout Kit (j.w.)
  3. Płytka stykowa 400 otworów (można wykorzystać tę z kursu elektroniki)
  4. Rezystory 470 Ohm 30 pcs
  5. Rezystory 10k 30 pcs
  6. Wyświetlacz LCD 2x16 podświetlany w kolorze niebieskim z konwerterem magistrali I2C. Dzięki temu układowi do podłączenia ekranu wystarczą dwie linie danych oraz zasilanie 5 V i masa.
  7. Dioda LED 5 mm czerwona - 10 szt.
  8. Moduł z buzzerem aktywnym z generatorem - umożliwia tworzenie sygnałów dźwiękowych przy pomocy stałego sygnału napięciowego.
  9. HDC1008 - czujnik wilgotności i temperatury zasilany napięciem od 3 V do 5 V z interfejsem I2C. Zakres pomiarowy: temperatura: -20 °C do 85 °C, wilgotność: 10 %RH do 80 %RH.
  10. Zestaw 65 przewodów połączeniowych do płytek stykowych o różnej długości w rozmaitych kolorach.
  11. Przewody połączeniowe żeńsko-męskie 20 cm - 40 szt. różnokolorowych przewodów połączeniowych akończonych z jednej strony złączem żeńskim, z drugiej końcówką męska.
  12. Czujnik magnetyczny otwarcia drzwi/okien - kontaktron CMD918, urządzenie stosowane jest głównie do określenia pozycji drzwi i okien. Wymiary obudowy to 9,5 x 18 mm.
  13. Fotorezystor 5-10 kΩ GL5616 - prosty czujnik natężenia światła.
  14. Zasilacz impulsowy 12V / 2,1A.
  15. Klawiatura numeryczna - do wprowadzania danych.
  16. Dwa przewody microUSB do połączenia płytki z komputerem.
  17. Czujnik PIR pozwala na wykrywanie ruchu. Wykorzystywany jest do detekcji obiektów w pomieszczeniach w systemach alarmowych i oświetleniowych.
  18. Kuferek do przenoszenia elementów zestawu

Ja to lekko zmodyfikowałem.

Zamiast płytki stykowej z zestawu wziąłem większą ze zworkami w zestawie. https://botland.com.pl/pl/plytki-stykowe/1504-plytka-stykowa-830-otworow-z-zestawem-140-zworek.html - przyda się w innych projektach. Z tego też względu nie wziąłem zestawu 65 przewodów do płytek stykowych.

Czujnika wilgotności i temperatury nie znalazłem, więc wziąłem inny na I2C, a gold piny po kursie lutowania zakładam, że mu sam wstawię. https://botland.com.pl/pl/czujniki-temperatury/6554-si7021-czujniki-temperatury-i-wilgotnosci-i2c-sparkfun.html

Fotorezystora nie mają w magazynie może kupię, ale w zasadzie dla testów wygodniej może być wstawić potencjometr i zamiast zasłaniać go ręką aby zasymulować zmianę natężenia światła przekręcić pokrętło - efekt tj. zmiana oporu jest taki sam

Teraz chwilowo nie mam czasu, ale myślę, że pod koniec miesiąca, początek sierpnia zacznę się tym bawić, więc napiszę jak poszło. Na stronie Intela znalazłem jakieś narzędzia do Edisona i to nawet w wersji na OS X, zatem jest nadzieja, że to będzie normalnie działało. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.