Skocz do zawartości

Zdobądź Proxxona FBS 240/E - #9 - Wyzwanie Forbota


Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Zgodnie z rozpoczętym cyklem pora na kolejne zadanie konkursowe. Stawka jest wysoka, bo do rozdania łącznie jest 12  Proxxonów FBS 240/E.Dziś rusza kolejne zadanie. Aby wziąć udział w tej edycji należy wykorzystać posiadanego już robota i wykonać nim pewne zadanie.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak zwykle wszyscy czekają do ostatniej chwili, więc może spróbuję pierwszy. Użyłem mojego czworonożnego robota Tote (który jest też opisany na tym forum). Najwiekszymi problemem okazało się być zamocowanie pisaka do robota tak, aby był on elastycznie dociskany do papieru, ale jednocześnie był sztywno połączony z ciałem robota, żeby jego opór na kartce nie powodował sprężynowania. W końcu poddałem się i po prostu trzymałem kartkę w rękach, dociskając ją odpowiednio od spodu, ale nie poruszając nią na boki. Nie wiem, czy to się kwalifikuje.

Wiedo:

Napis:

Pisak:

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

To ja będę drugi 😉 Mój napis jest nieco większy, robiony robotem minisumo "Hellfire". Ja również miałem duży problem z zamocowaniem pisaka, ale po dobraniu mazaka z miękką końcówką ukazał się ładny napis.

filmik

Jak widać na początku nie trzymałem kartki i kilka kresek wyszło koślawych przez poślizgi.

Mocowanie pisaka na końcu filmiku, a dorzucam jeszcze zdjęcie przedstawiające pomocniczy napis i kartki z próbami :

pozdrawiam,
Piotrek

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jako, że w pierwszej edycji udało mi się wygrać, to jakoś pomijałem kolejne edycje. I szkoda, że dopiero zobaczyłem tę, która już się kończy, bo od dawna mam coś w planach, co by się tu idealnie nadało i miałbym większą motywację 😉 [nawet z zaznaczeniem, że nie będę brał udziału w punktacji]

No i w pierwszej edycji też jakby nie patrzeć rysowałem "Forbota" 😉

Rzeczywiście, jedno z najciekawszych zadań, choć przy okazji najtrudniejszych.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak więc biorę przykład - I chociaż w żartobliwy sposób, zawalczę z pozostałymi śmiałkami o nagrodę - Chociaż wiem, że moje zgłoszenie odpadnie z powodu złamania regulaminu. Panowie przeciwnicy moje gratulacje dla was - Bez znaczczenia, który z was zwycięży 🙂

Mój robot to klasyka tematu, zaczerpnięty z opowiadań Isaaca Asimova i Stanisława Lema - Nazwałem go Karton Invader - stanowi grupę robotów, które do działania wykorzystują moc telepatii, czym zmuszają niższą inteligencję do ręcznego manipulowania nimi, co widać na filmiku. Mogą działać w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, a napisanie Forbot - patykiem, to jest dla tej konstrukcji - Bułka z masłem.

Materiał filmowy:

Link do komentarza
Share on other sites

No to i ja się dołączę do zabawy. Przy okazji chcę wam podziękować bo przynajmniej znów ruszyłem prace z moim Hexapodem 😃 Koślawo bo koślawo, ale ręczna manufaktura nie jest w stanie powycinać dokładnie wszystkich elementów... Jedyny plus to taki, że szczypce idealnie się nadały do zamontowania uchwytu na pisak.

Efekt końcowy

Zamontowanie pisaka

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Biorąc pod uwagę fakt, że na stanie mamy zbudowanego własnoręcznie robota dedykowanego upiększaniu powierzchni horyzontalnych, postanowiliśmy spróbować : )

Do tego parę fociszy : )

Efektorem jest Forbotowy długopis, który świetnie się sprawdza! 😃

Pozdrawiam!

Michał

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czekałem do ostatniej chwili, bo program powstawał wczoraj, a filmik w nocy 😃

Dla ścisłości - algorytm napisał mój współlokator, akcelero - od dłuższego czasu razem robimy wszystkie konstrukcje, bo jest przeepickim programistą 😉

światło jest jakie jest, ale chyba widać co trzeba 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.