Skocz do zawartości

Drukarka 3D - GATE od 3Novatica, testy podkładki BuildTak


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Po kilkutygodniowych testach Jelwek Prusa i3  doszedłem do wniosku, że pora sprawić sobie własną drukarkę.Chciałem przy okazji sprawdzić inne rozwiązania, aby mieć szersze pojęcie o druku przestrzennym. Wybór padł na popularną drukarkę GATE, polskiej firmy 3Novatica.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

W kwestii recenzji nie mam w sumie nic do dodania, Treker świetnie to ujął. Dziękuję za polecenie i zapraszam wszystkich chętnych 🙂

Drukarki obecnie stoją we Wrocławiu i gdyby ktoś chciał się nimi pobawić na żywo, śmiało do mnie w tej sprawie piszcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie, jak oderwać wydruk od podkładki Build Tak.

Z małymi wydrukami nie miałem problemu jednak ostatnio drukowałem element o powierzchni przywierania do płytki rzędu 5x7 cm i nie udało mi się jej oderwać bez rozbitego szkła i zniszczonej podkładki.

Za mocno trzyma.

Macie jakieś sposoby na zdejmowanie wydruku z tej podkładki ?

Drukowałem PLA na podgrzewanym stole.

Link do komentarza
Share on other sites

xls, największy (pod względem powierzchni styku) wydruk jaki robiłem widoczny jest na tym zdjęciu. Przy zdejmowaniu korzystałem z małego nożyka, który był na tyle elastyczny, że mógł wejść pod model. Najciężej zacząć, ale tutaj pomogła pierwsza warstwa, która wybiega delikatnie poza obrys przedmiotu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

xls, oś Z masz za nisko, jak napisał Treker...

No ale jak się pali to nie pyta się dlaczego tylko szuka gaśnicy - jak ja mam problem z oderwaniem, to używam naostrzonej szpachelki (potraktowałem ją szlifierką stołową i tnie papier) - zaczynając od jakiegoś narożnika wydruku (jeśli posiada), staram się wsunąć ją między wydruk a buildtak pod jak najmniejszym kątem (by nie pociąć buildtaku). Trzeba czasem przyłożyć większą siłę, a w ekstremalnych warunkach można delikatnie lekkim młotkiem popukać w koniec szpachelki, żeby zadziałała jak przecinek.

Zasada jedna - NIGDY nie chwytaj szyby drugą ręką po przeciwnej stronie, bo szpachelka może odbić lekko w bok i rozciąć dłoń - ja tak raz sobie zafundowałem kilka szwów i mam szczęście, że ścięgna całe. Najlepiej oprzeć szybę o coś (u mnie sprawdza się postawienie pionowo na materacu łóżka).

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Cię Treker. Nigdzie nie znalazłem odpowiedniego tematu.

Mianowicie chodzi mi o Twoję rozwiązania dot. krańcówki osi Z, uchwytu do czujnika zegarowego i zmodyfikowanego nawiewu na materiał.

Jest możliwość pozyskania od Ciebie tych plików ? (domyślam się, że to STLe 🙂)

Link do komentarza
Share on other sites

SnoQ, witam na forum 🙂

Jeśli chodzi o nawiew to model pobrałem z tego forum: http://www.mojreprap.pl/board/index.php

Niestety teraz nie mogę znaleźć, jak poszukasz dokładnie to znajdziesz na 100%.

W przypadku krańcówek i czujnika zegarowego mam gorsze wieści. Modele te robiłem na szybko, wydrukowałem - działały, więc temat był dla mnie zakończony i przy porządkach na dysku pozbyłem się tych modeli (bo nie było to nic wybitnie ambitnego).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.