Skocz do zawartości

Maker Faire 2015 - Relacja z targów [dużo zdjęć]


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
W moim poprzednim wpisie mogliście zobaczyć przebieg konferencji, która otworzyła Maker Faire. Tym razem postaram się przedstawić Wam drugą część wydarzenia, czyli całkiem spore targi.Wybrałem stoiska, które powinny zainteresować każdego czytelnika Forbota. Mam nadzieje, że zachęcę Was do wizyty na takich wystawach!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, wydarzenie w Rzymie jest całkiem innego kalibru niż to w Berlinie.

Ja z wycieczki na Maker Faire Berlin jestem niezadowolony, niepotrzebnie kupiłem dwudniowy bilet. Obejrzenie wszystkiego zajęło mi pół godziny. Dwie godziny na poprzyglądanie się dokładnie i pogadanie z kilkoma makerami.

Prezentacje/wykłady tylko po niemiecku (było coś po angielsku nieciekawego, a drugie odwołane).

Link do komentarza
Share on other sites

Odniosę się do fotek "wearables" ciekawe, czy kiedyś zostanie to wykorzystane np. do produkcji odzieży, która będzie sygnalizowała stan sympatii do danej osoby - poprzez kolor w momencie kiedy czujniki obu osób nawiążą kontakt - W środkach komunikacji publicznej, mogłoby być wtedy kolorowo jak na świątecznej choince 🙂

PS.

Fany foto reportaż - ja chyba bym nie wyjechał z tej imprezy dobrowolnie, zanim nie obszedł wszystkich stoisk - Musieliby zabrać mnie siłą 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Hudyvolt, wiedziałem, że edycja z Berlina jest mniejsza, ale nie myślałem, że aż tak. Jak spojrzysz na mapkę, to są na niej poprzeczne namioty (np.: V prawym górnym rogu mapy) - ta jedna hala miała w sobie 4 rzędy stoisko i to było zajęcie minimum na 30 minut (samo przejście alejek w wielkim tłoku).

hob_bit, prędzej, czy później nogi odmówiłyby Ci posłuszeństwa 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W tym roku swoje stoisko miała również firma Google. Można było tam znaleźć kilka ciekawych rzeczy. Pierwszą z nich była interaktywna płaskorzeźba wykonana z klocków LEGO
Bardzo podobną ścianę z takim efektem widziałem w siedzibie Google w Zurychu.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.