Skocz do zawartości

Platforma jezdzaca ARDUINO Uno Rev. 3


Andre

Pomocna odpowiedź

Platforma jezdzaca na bazie Arduino, objezdza sciezke wgrana na plytke poki co tylko. W planach dobudowanie sensorow i solidniejsze zamocowanie elektroniki. Moje Plany:

1. zaczac od light followera

2. potem omijanie przeszkod na ultradzwiekowy sensor

3. line follower (jako pojazd do rozwozenia kawy po biurze) + safety realizowane na pkt. 2 z potwierdzeniem od uzytkownika na button ze kawa odebrana.

Jak ktos moze to prosze o podpowiedz, co dokupic do swojego Arduino UNO, (najlepiej tylko 1 modul, max 2) zeby rozwiazac problemy ktore mnie irytuja juz przy 1 testach:

1) Uniknac wgrywania programu przez kabel USB A-B, tylko zeby to robic za pomoca WIFi razem z obsluga kounikacji UART miedzy Lapkiem a plytka w obie strony.

2) Sterowanie Silnikami za pomoca aplikacji na Android by Bluetooth albo WiFi ?

Z gory Wam dziekuje za Rady

Robot_Mobilny_1_0_2_small.thumb.jpg.160c4d75fa4ac58e936d293095c98664.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Andre, fajna platforma na początek 🙂 Z czego zasilasz całość?

Idac za kursem 😉 more less i wlasnym wyczuciem + duzym wsparciem ze strony KOlegow z Forum, zeby niczego nie upalic zdecydowalem sie na nastepujace zasilanie:

Arduino jest wpiete do Baterii 9V

2 Silniki DC z koszyka 4xAA ktore mi daja jako nowe troche ponad 6V

Obie baterie Sa polaczone Masa ze soba poprzez breadboard. Oba ogniwa sa przymocowane na poziomie -1 i 0 platformy jezdnej, bo robotem jeszcze tego nazwac nie moge 😃 bez sensorow brak mu autonomicznosci.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

mam prozbe czy ktos moglby mi pomuc z robotem z kamera ktory umie sam wyszukiwac przeszkod i je rozwiazywac cos w podobie do marsjan skich lazikow mam arduino uno i czy ten microkontroler da rade mam tez pomysl na mobilna platworme samo dokujaca dla drona i inne tylko sam nie dam rady jestemw tych tematach zielony prosze o pomoc. odp

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Najpierw popraw pisownie. Jeśli chcesz uzyskać pomoc, to okaż szacunek innym użytkownikom i dostosuj się do naszych zasad.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.