Skocz do zawartości

RPi2 Bot v1.0.0 - #M@linowy Robot Mobilny


KosmicznyGruz

Jaki projekt jako następny chcielibyście zobaczyć ?  

16 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Na początku lipca ukończyłem swój pierwszy "poważny" projekt. Jest to robot mobilny oparty o (jak sama nazwa wskazuje) mikro komputer RaspberryPi 2, sterowany przez internet. Wystarczy podłączyć go do internetu, wpisać na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową i stabilnym połączeniem internetowym jego IP i gotowe. Mamy sterowanie ze strony internetowej wraz z podglądem obrazu z kamery oraz przydatną funkcją, która pokazuje czas działania komputera pokładowego (brzmi bardziej epicko niż malinka

😃 ). Robot rozbudowywany nie będzie - ze względu na prądożerność. Pobierał zbyt wiele energii elektrycznej, nawet żeby dołożyć chociażby jeszcze jedną rzecz. W związku z tym musiałem go rozmontować. Ale spokojnie. Obecnie zbieram pieniądze na następny projekt oraz obmyślam plan na jeszcze 2 lub 3 inne. Oto fotka:

Po więcej informacji, a także filmik prezentacyjny zapraszam na bloga: raspberrybotics.blog.pl do zakładki "Projekty". Dodatkowo zamieszczam ankietę - jaki #M@linowy projekt chcielibyście zobaczyć jako następny.

pi@raspberry~$ sudo shutdown now

Film:

https://www.youtube.com/watch?v=EVruzPgLvmg

Więcej zdjęć:

---Strona ze sterowaniem---

---Jak pracowałem (kod zakryty, pochwalę się nim [a przynajmniej fragmentem], jak go rozbuduję)----

---Więcej fotek samego robota---

---Przejściówka zasilania do silników---

3.thumb.jpg.510b7daac206ccb8b7e107bfa7a269df.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Projekt całkiem ciekawy, jednak miałem wątpliwości, co do jego publikacji.

Rozumiem chęć podlinkowania swojego bloga - nie ma w tym nic złego, ale jak już ktoś się decyduje na opis konstrukcji, to mógłby podać chociaż te minimum informacji technicznych. Tak samo ze zdjęciem, gdy dowiedziałeś się o wymaganym w załączniku mogłeś chociaż wstawić jakieś inne - tak mamy dwa razy to samo... Nie są wymagane opisy jak u Jeżyka, ale jednak fajnie jak coś tam od razu widać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz, po prostu uważam, że projekt jest zbyt słaby i nieskomplikowany na dłuższe rozwodzenie się nad nim i jego konstrukcją. Można by to to coś opisać w 2 krótkich zdaniach, a i tak oddałyby to, czym ten robot jest w 100%, poza tym "Jeżyk" jest już dużo ciekawszy i zdecydowanie bardziej zaawansowany (nie czytałem, ale widziałem, że są jakieś schematy, więc twórca pewnie i tworzył jakieś własne układy elektroniczne do niego, czego ja totalnie nie potrafię (elektronika = szara magia [nie czarna, bo trochę tam jednak rozumiem 😉 ]). Wierz mi, to nie chęć podlinkowania bloga, nie lubię się reklamować, wolę poczekać 10 lat, aż ktoś tego bloga sam zauważy, lecz nie lubię się powtarzać i paskudnie bym się czuł robiąc copy-paste z bloga, więc wolałem podać adres, gdyby ta konstrukcja niewarta uwagi kogoś zaciekawiła 🙂

Żeby nie było jednak tak ubogo, zapodaję więcej fotek:

//Zdjęcie przeniesiona do pierwszej wiadomości.

Link do komentarza
Share on other sites

KosmicznyGruz, żaden projekt nie jest zbyt słabe. Nawet jeśli coś by nie działało, będzie to cenną nauką dla innych czytelników.

Pozwolę sobie zaraz poprawić zdjęcia i przenieść je do pierwszej wiadomości - będzie wygodniej przeglądać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KosmicznyGruz, ja mam kilka pytań.

1. Na czym postawiłeś RPi ? Jaki jest jego system ?

2. Szacowany koszt inwestycji ?

3. z tego co widać wykorzystałeś gotową "ramę", jakie prędkości taki robocik rozwija ?

Z góry dzięki za informacje i przepraszam za małe odkopanie tematu

Pozdrawiam

Tomasz

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze mnie nie zbanowali, nie wierzę.

Może rzeczywiście to forum nie jest takie słabe jak się wydaje.

1. Na czym postawiłeś RPi ? Jaki jest jego system ?

2. Szacowany koszt inwestycji ?

3. z tego co widać wykorzystałeś gotową "ramę", jakie prędkości taki robocik rozwija ?

4. Z góry dzięki za informacje i przepraszam za małe odkopanie tematu

1. Standardowy Raspbian

2. 200 zł malina, 200 zł PowerBank, 100-150 zł rama, 50 zł kamerka, 50 zł karta WiFi czyli 650 zł.

3.Był powolny jak żółw... Najszybciej poruszał się z prędkością porównywalną do powolnego chodu człowieka.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.