Skocz do zawartości

Przebiegły Tyran Podstępności


Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Każdy silnik pobiera bodajże 26A maksymalnie i działa na 12V. Za zasilanie odpowiadają dwa żelowe akumulatory 12V po 10Ah każdy, a także 8 litowo-jonowych akumulatorów 3,7V - 2200 mAh.

26A na zwarciu czy jak? bo licząc przy pełnym naładowaniu aku i przy pełnym obciążeniu to pojeździ 5min

i po co ci ten aku 3,7V ?

Link do komentarza
Share on other sites

Każdy silnik pobiera bodajże 26A maksymalnie i działa na 12V. Za zasilanie odpowiadają dwa żelowe akumulatory 12V po 10Ah każdy, a także 8 litowo-jonowych akumulatorów 3,7V - 2200 mAh.

26A na zwarciu czy jak? bo licząc przy pełnym naładowaniu aku i przy pełnym obciążeniu to pojeździ 5min

i po co ci ten aku 3,7V ?

Taką znalazłem kiedyś informację o tych silnikach że przy zatrzymanym wale pobierają 26A, nie mierzyłem sam 😉 Przy normalnej jeździe energii starcza na sporo więcej niż 5 minut.

Dwa żelowe akumulatory zasilają tylko silniki z kołami i halogeny, cała reszta- LEDY, arduino z modułem radiowym, silnik otwierający dach, serwo i odpalanie rakiet jest zasilane z litowo jonowych. Mogłem w sumie ich nie używać ale na początku planowałem zrobić obrotową wieżę na której byłaby wyrzutnia i chciałem mieć oddzielne źródło zasilania. Potem się okazało że nie starczy mi miejsca w środku a akumulatory już miałem więc je zostawiłem. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wyszło naprawdę fajnie. Ciekawi mnie jak jest skonstruowane zawieszenie wygląda na coś bardzo prostego, a jak widać jest skuteczne.

Do przesuwania tej pokrywy najlepszy by był wałek do przesuwania lasera w czytnikach CD, ma duży skok i pokrywa otwierała by się zdecydowanie szybciej.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawa konstrukcja. Z czego są wykonane rakiety ? Pamiętasz cene tych silników? a i jeszcze można ich zdjęcie prosić?

Link do komentarza
Share on other sites

Do budowy zawieszenia wykorzystałem stalowe zawiasy do drzwi 😅 jedna część jest przyspawana do blachy od spodu pojazdu, do drugiej przykręciłem silnik i przyspawałem kolejny mały zawias ze śrubą i sprężyną wijącą się wokół niej.

Silniki mam dokładnie takie jak w tym temacie :

https://www.forbot.pl/forum/topics20/mechanika-naped-duzego-robota-przyklad-przygotowania-i-montazu-kola-do-silnika-vt9065.htm

Wyciągnąłem je z wkrętarek z tesco po 50zł za sztuke

Rakiety kupiłem gotowe

Są mega tanie, sprzedają je w pudełkach po 144 sztuki za coś koło 15 zł. Whistling moon travellers się chyba zwą 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Nie żebym narzekał, sam pojazd i pomysł bardzo mi się podoba, ale dlaczego nazywasz go robotem? Myślisz może o jakimś algorytmie wyszukiwania celów albo do przepraw przez jakieś zdefiniowane wcześniej przeszkody?

Link do komentarza
Share on other sites

Unikałem tego słowa w opisie specjalnie, użyłem go tylko w tytule filmu i tu się przyznam że to zrobiłem z premedytacją żeby tytuł dobrze brzmiał i zachęcał do oglądania 😅

Marzy mi się zbudowanie dużych kierowanych rakiet ale to na razie zbyt trudna sprawa i kosztowna. Macie może jakieś pomysły jak by można to zrobić? 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Super pomysł, zwłaszcza na Sylwestra 😉 Nie obawiasz się, że np. iskry z komutatorów przeskoczą na lont w niespodziewanym momencie? Zabezpieczyłeś jakoś skład amunicji w pojeździe? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze mówiąc to wgl takiej sytuacji nie przewidziałem 😃 Zabezpieczeń nie mam żadnych. O tyle jest dobrze że nawet gdyby rakiety wybuchły w wyrzutni albo gdzieś w pobliżu to za dużo by się tam nie zepsuło, do środka gdzie jest wrażliwa elektronika nie mają jak wlecieć, wybuchy też nie są jakieś mocne 😋

Link do komentarza
Share on other sites

świetna konstrukcja, gratulacje !!! Zbyt tu mało pozytywnej energii, bo ludzie prawdopodobnie Ci zazdroszczą i/lub są malkontentami

p.s. te koła od taczki są na wypasie, Twój robot wyglądałby jeszcze bardziej ekstrawagancko, ale i tak jest super 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

świetna konstrukcja, gratulacje !!! Zbyt tu mało pozytywnej energii, bo ludzie prawdopodobnie Ci zazdroszczą i/lub są malkontentami

W czym jest świetna? bo moim zdaniem najprostsza, przynajmniej przeniesienie napędu bo to od razu widać silniki taśmą powijane, koła dramat. Owszem na marsa to nie poleci ale starajmy się ładnie i estetycznie wykonywać, popieram każdy projekt który sami wykonujemy i doceniam ale nie nazwę tego świetną konstrukcją.

ElektronicznySt I czego mam zazdrościć?

GniewnyGawron94 bez obrazy zmień koła i pokaż trochę w terenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.