Skocz do zawartości

ADIK-10


jamtex

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Kolejny twój robot z cyklu: "postaw mnie na półkę niech mnie wszyscy oglądają, ale broń boże nie wystawiaj mnie na ring". Może i jakoś wygląda, ale chyba nie taki jest zamysł tworzenia robotów. Robot minisumo to powinien być wojownik a nie jakiś odpicowany laluś.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Sabre - jak wg Ciebie powinno to wyglądać? Zbiór przypadkowo pozbieranych śmieci z szuflady spojonych glutem na gorąco? Siedzisz na tym forum równie długo jak ja i doskonale znasz konstrukcje różnego typu robotów. Skoro można dopracować elektronikę oraz soft - można również i wygląd.

Ten jak i poprzedni robot mają spełnić swoje zadanie do którego zostały zbudowane: pokaz.

W tej konstrukcji nie został użyto nawet 1 mg hotglue i zapewniam Cię, że wiele wytrzyma.

Dla mnie i mojego syna budowa robotów to przede wszystkim dobra zabawa - nie zależmy mi ani na miejscach na zawodach, ani nagrodach 🙂

Zresztą: spotkajmy się na ringu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie odbierz mie źle, ale będę bronił estetyki wykonania - ponieważ, to forum ma poważne zadanie edukacyjne.

Jeśli mój pomysł na obudowę zainspiruje kogoś - to ok.

Jeśli będziemy pokazywać warsztat - również pomożemy innym w doskonaleniu konstrukcji. Czasami kilka prostych zabiegów i mamy gotową obudowę czy inne elementy robota.

Twoje linefollowery zawsze posiadały bardzo wysoki stopień estetyki - więc wiesz o czym mówie 🙂

Edit:

Aby nie być gołosłownym zaprezentuje jeszcze jedną konstrukcję - gdzie krok po kroku widać jak powstawało obudowa w sumie dośc sympatycznego minisumo.

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie Sabre ma dużo racji w tym co napisał, bo robot fakt wygląda bardzo estetycznie, konstrukcja choć oklepana (Konar:)) to jednak w tym przypadku zwraca na siebie uwagę, ale czy robot wiele zniesie? To kwestia dyskusyjna, w walce z litwinskimi robotami przejeżdżającymi ring w czasie 1 sekundy to fruwałby w powietrzu 🙂 Niestety nastały takie czasy, że robot jest z góry skazany na porażkę.

I żeby nie było, też jestem zdania, że robot nie koniecznie powinien być zbudowany ze sterty śmieci złączonych przy pomocy 'hot glue' 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się w zupełności z Wami i dlatego powtarzam: to są roboty pokazowe - na ringu, w starciu z obecnymi konstrukcjami mają naprawdę małe szanse na wygranie walki, ich główne wady to:

- są za duże a właściwie za wysokie

- brak odpowiedniego spychacza - pługu

- niska prędkość

- słaba przyczepność

- zbyt mała ilośc czujników - wykrywających przeciwnika

Link do komentarza
Share on other sites

Ja myślę że trochę się pozapędzaliście (Sabre, TIMONek), zachowujecie się jakby głównym celem każdego konstruktora na tym forum było startowanie z każdym robotem na zawodach i wygrywanie. Popadacie w ślepy obłęd szybciej, mocniej, dalej, a zapomnieliście że skoro nazywa się to robotyka amatorska to powinno sprawiać przyjemność. Ja się czuję dumny jak ktoś patrzy na mojego robota (nawet takiego który moczy na zawodach) i pochwali estetykę, uśmiechnie się itd, a nie boi się go dotknąć żeby sobie ani robotowi krzywdy nie zrobić.

Oczywiście że najlepszy robot jest skuteczny i estetyczny zarazem, ale skoro nie jest skuteczny to niech chociaż będzie estetyczny i nie należy krytykować kogoś pod kątem że nie zrobił robota który zmiata wszystkich przeciwników z ringu. Takie jest moje zdanie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja uważam ,że konstrukcja jako pokazowa np. aby zachęcić kogoś do tworzenia robotów jest idealna dlatego przyznaję piwo . Faktem jest że robot zostałby rozniesiony podczas walk minisumo , gdyż napęd stanowią dość powolne serwa a ilość czujników też nie jest porażająca. Za estetykę masz wielki +.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, ale po co robić coś co po 1 walce nawet pokazowej będzie wyglądało jak "ogryzek". Przecież ta farba zejdzie przy pierwszym kontakcie z drugim botem. Jeśli już robić coś takiego to trzeba go po ukończeniu zamknąć w gablotce i niech służy do oglądania. Są rzeczy, które się wzajemnie wykluczają a takim przykładem są minisumo jamtex'a. Nie mówię, że są brzydkie, czy brakuje im estetyki, ale coś takiego nie pasuje do wojownika.

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że temat farby jest bardzo problematyczny - robocik odbył już kilka walk z pozostałymi naszymi robotami i nie zauważyłem odpadającej farby.

Obiecuję, że kolejna konstrukcja będzie w klimacie zardzewiałej lodówki 🙂.

Mechanikę i elektronikę mam już ukończoną brakowało mi pomysłu na obudowę i właśnie został mi podsunięta.

Ależ czystość - to właśnie sumo i jak najbardziej pasuje do wojownika. Sabre, nie myl średniowiecznego europejskiego rycerza - który zwykł zabijać nie tylko mieczem ale i swoim zapachem z czystością walki sumo.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, ale po co robić coś co po 1 walce nawet pokazowej będzie wyglądało jak "ogryzek"...

To, co możesz uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie twojemu życiu. (Albert Schweitzer)

Według ciebie po co w ogóle coś robić, jamtex zrobił jak chciał jego kasa, jego czas, jego sprawa. Będzie chciał wygrywać na ringu to sobie zbuduje robota według innego pomysłu. Domyślam się że podczas budowy tego robota jamtex miał wiele przyjemności, jak sam wiesz każdy elektronik lubi robić coś dla siebie, i robi to z największym poświęceniem.

Forum o robotach, ale nie wam przeszkadza że ktoś dodał robota zrobionego przez siebie, bo nie jest taki jak wy byście chcieli. Opanujcie się trochę!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Domyślam się że podczas budowy tego robota jamtex miał wiele przyjemności, jak sam wiesz każdy elektronik lubi robić coś dla siebie, i robi to z największym poświęceniem.

Forum o robotach, ale nie wam przeszkadza że ktoś dodał robota zrobionego przez siebie, bo nie jest taki jak wy byście chcieli. Opanujcie się trochę!

Dzięki Kaytec, dla nas budowa tych robocików to zwyczajnie świetna zabawa i jak sam piszesz - miła forma spędzania czasu. I o to w tym chodzi. W zabieganym świecie mam naprawdę mało czasu na spędzanie go razem z synkiem....

Nie mamy ciśnienia na zawody i zdobywanie popularności - moje konstrukcje prezentuję na swojej stronie internetowej oraz na Diodzie, są również często pożyczane znajomym. I cieszy mnie to, że mogą sprawić komuś frajdę lub zachęcić do nauki. Raz do roku - są prezentowane na Małopolskiej Nocy Naukowców - to naprawdę przyjemnie widzieć uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców, gdy śledzą z wypiekami na twarzy zmagania robocików na ringach. Przez jedna krótką chwile w taką noc dorośli stają się dziećmi a dzieci "naukowcami".

Nie spodziewałem się jednak, że nasze konstrukcje będą budzić u kogoś tyle negatywnych emocji. Chyba jednak ograniczę się do swoje strony www.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.