Skocz do zawartości

Turbinowiec


Razonek

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

B. Fajny robocik : ) Czekam na jutrzejszy filmik : )

PS: Co to za element 560 w prawym górnym rogu (sry za głupie pytanie ale nie miałem jeszcze do czynienia z taką obudową/elementem?)?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tolo, Miałem obawy z tym TSOP'em, ale jak się okazało działa wyśmienicie. Nic go nie zakłóca, większy test będzie na zawodach...

soban, Tak to dławik 56 uH, SMD o wydajności max 2,9A.

DODAŁEM FILMIKI ! ENJOY 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję, konstrukcja świetna! Ciekawi mnie dlaczego zamontowałeś kondensator w miejscu sharpa? Rozumiem, że na razie sharpa nie ma ale jak już go zamontuje to będziesz musiał przesunąć kondensator a może raczej dać go w całkiem inne miejsce.

Dwa procki to trochę za dużo. Spokojnie ATmega16 by się wyrobił (chyba, że brakłoby by mu pinów- nie liczyłem). Bezpieczniej będzie jeśli TSOP wylutujesz i wlutujesz go wyżej na leżąco. Ale najpierw spróbuj poświecić na niego z każdej możliwej strony, aby sprawdzić czy jest to konieczne.

Gratuluję!

Link do komentarza
Share on other sites

Test swiecenia przeszedł pomyślnie już na samym początku. 12 metrów i każdy kąt go nie dziwi 🙂

Sharp się spokojnie mieści i nic nie trzeba wylutowywać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluę konstrukcji i mam pytanie - czy robot był sponsorowany przez szkołę tak jak poprzedni ? A jeśli tak, to jak można się o coś takiego ubiegać ? Fajnie by było mieć takią szkołę-sponsora 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy, podejdź do nauczyciela jakiegoś przedmiotu technicznego związanego z elektroniką/mechatroniką i zapytaj czy dałoby się zorganizować dofinansowanie. Pamiętaj, że jak szkoła da pieniądze na robota to może później wymagać, aby ten robot w szkole został jak już będziesz szedł do średniej/na studia.

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy, podejdź do nauczyciela jakiegoś przedmiotu technicznego związanego z elektroniką/mechatroniką i zapytaj czy dałoby się zorganizować dofinansowanie. Pamiętaj, że jak szkoła da pieniądze na robota to może później wymagać, aby ten robot w szkole został jak już będziesz szedł do średniej/na studia.

Dzięki spróbuję, ale szanse są nikłe, ponieważ od techniki mamy babkę która nic z techniki nie umie oprócz pisma technicznego i na technice prowadzi plastykę. Zostaje jedynie nauczyciel z fizy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.