Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

[Line follower] Infinity

Autor Wiadomość
pawcio0928 

Otrzymał 33 piw(a)
Programuję w:
c
Należę do:
3bot
Moje roboty:
[NS]Mortus, Czap, Nano [US]Hunter, [LF]Dragon, Infinity

Wysłany: 30-04-2015, 21:23   [Line follower] Infinity

Cześć, chciałbym wam przedstawić jednego robota, którego udało mi się stworzyć. Jest to robot wykonany przede wszystkim w celu artystycznym. Robot startował na większych imprezach w Polsce.

Słowo o projekcie
Tutaj pozwolę sobie użyć opisu, który otrzymałem od pomysłodawców całego projektu:
Cytat:
Projekt "Labirynt" zrodził się w 2013 roku, a jego celem jest szerzenie idei "cywilizacji miłości". Zderzamy tutaj Miłość i Technologię. Chcielibyśmy skłonić do refleksji nad życiem obfitującym w nowe technologie, w którym często zapomina się o tym, że "motorem" wszystkiego jest SERCE. SERCE ze swoim dwoistym charakterem pracy oprócz mechanicznej funkcji utrzymującej organizm przy życiu, ma również ogromne symboliczne znaczenie. Jest obrazem genialnego porządku, wzajemnej harmonii, wymiany, współdziałania w procesie życia, miłości.

Projekt "Labirynt" został sfinansowany ze Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi na rok 2014.

Specyfikacja
Masa: 123 g (z akumulatorem 500 mA)
Średnica: 120 mm
Silnik: Pololu 30:1 HP
Elektronika:
Atmega32
TB6612
7 czujników KTIR
18 diod LED
dwa rejestry przesuwne do sterowania diodami LED
Moduł BTM-222

Oprogramowanie
Program napisany w C, oraz aplikacja do sterowania robotem w C#. Linefollower sterowany algorytmem PID lub PD w zależności od przeznaczenia w jakim jest wykorzystywany. Komunikacja polega na wysyłaniu komend AT.

Widok panelu

Jak widać robot przesyła do robota wszystkie potrzebne informacje, takie jak napięcie, ustawienia regulatora itd. Wszystkie dane przechowywane są po stronie robota w pamięci EEPROM, dzięki czemu zawsze wiemy jakie są ustawione. Aplikacja jest w fazie rozwoju i jak widać ma kilka(naście) niedociągnięć.

Galeria

Film z testowych przejazdów (porusza się na stałych wartościach dla czujników).
link
PS. Treker jak możesz to prosiłbym o osadzenie filmu.
Zdjęcia z wernisażu w łódzkim Lokalu

Obecnie robot porusza się już całkiem przyzwoicie, aczkolwiek myślę, że może jeszcze dużo więcej.

Mam nadzieje, że robot się wam spodobał. Zachęcam do zadawania pytań.
Zobacz inne roboty w naszym katalogu
Polecany artykuł z FORBOT.PL:
Opolski Festiwal Robotów 2014

Zapraszam Was do dyskusji na temat Opolskiego Festiwalu Robotów 2014. Od jakiegoś czasu pracujemy nad organiza... Czytaj całość

Polecany artykuł » Kurs elektroniki II - #9 - czujnik przeszkód, sterownik serwa

10317558_655711834515564_3829914084105198342_o.png
Plik ściągnięto 162 raz(y) 700.56 KB

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu