Skocz do zawartości

GreenRider


vaden

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Akurat ja mogę odpisać, bo widziałem. Koła są zdaje się przyklejone bądź w inny sposób przymocowane do felg z kółek mobotowskich.

Do do robota, widziałem na zawodach, prezentuje się ładnie ale nie widziałem w akcji i nie wiem jak w końcu poszło na RA. Zamieścisz jakiś filmik?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak tylko uruchomie program to dodam filmik.

Co do zamocowania. Kół jest tak jak pisze kd93 felgi z mobota są przyklejone do kół z3 sklepu modelarskiego.

We wrocławiu nie poszło nam najlepiej nie udalo nam sie ukończyć przejazdu. Niestety. Ale jestem dobrej mysli.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gdybyś nieco podniósł tył konstrukcji (silniki nieco niżej), to pług lepiej przylegałby do podłoża i przez to lepiej pełnił swoją funkcję 🙂 Nawet można go trochę "naostrzyć", żeby nie było tej kanciastej krawędzi. Poza tym robot działa...i już za to należą się gratulacje 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

po co do LF pług?
- pewnie jakby śniegu napadało na trasę, albo jak by były jakieś przeszkody:) myślę, że chodzi o to aby czujniki były bliżej podłoża lub o aerodynamikę🙂
Link do komentarza
Share on other sites

Cała obudowa została wykonana z laminatu. Oczywiście oprócz płytki która widać z góry, która jest z laminatu.Niestety zdjęć narazie więcej dodać nie mogę bo aparat odmówił posłuszeństwa:)

Zasilane jest z akku jak już wspomniałem a napięcie na uC podawane jest przez L7805.

Link do komentarza
Share on other sites

Cała obudowa została wykonana z laminatu. Oczywiście oprócz płytki która widać z góry, która jest z laminatu

Coś tu chyba nie tak 😉 A ogólnie to nawet ładnie ci wyszło 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zasilane jest z akku jak już wspomniałem a napięcie na uC podawane jest przez L7805.

Jak długo możesz na tym jeździc jeżeli napięcie zasilania masz 7,2V?

Z tego co pamiętam to dla 7805 min nap wejściowe to 7V a max 20V. Biorąc pod uwagę jakieś większe obciążenia dla silników to pewnie napięcie na tych akumulatorkach spada poniżej 7V. Nie resetuje Ci sie wtedy uP?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.