Skocz do zawartości

FREEbot - linefollower na mikrokontrolerze z rdzeniem Cortex-M0+


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Moje gratulacje 😃

Kolejny pokaz jak poskładać robota z dostępnych części w prosty sposób , jak to się mów coś z niczego .

Możesz coś dokładniej napisać na temat procka na tej płytce jestem ciekawy jego możliwości (przeglądałem DS ale mi chodzi o opinie użytkownika a nie gołe dane ) i jak go ocenisz w porównaniu np. z STM32f103 ???

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki 🙂

Nie miałem zbyt dużo czasu aby wdrażać się bardziej w tematykę tych procków, z Cortex-m0+ wiąże się praktycznie tylko niższe zużycie energii przez rdzeń, czego właściwie się nie odczuje w takich aplikacjach jak moja. Osobiście preferuję STM32, głównie ze względu na bardzo fajne dokumentacje (a nie mogę jakoś ścierpieć np. not od XMC), ale Kinetis z płytki KL25Z podbił moje serce właśnie tym modułem Processor Expert w środowisku programistycznym. Myślę, że to będzie przyszłość w kwestii programowania nowocześniejszych procków... Polecam się pobawić, chociaż potem strasznie nie chce się klepać kodu na inne procki 😉 Chętnym mogę przez prywatne wiadomości podesłać materiały z 4-godzinnego szkolenia, właściwie tylko z tego się uczyłem i dałem jakoś radę oprogramować tego robota, więc można je uznać za przydatne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Byłem na tym samym szkoleniu i potwierdzam 🙂 Aczkolwiek Codewarrior ma tą wadę, że do zastosowań komercyjnych jest płatny - co wielu pracodawców nie przekona.

Mam takie pytanie: skąd brać manuale do procesorów Freescale'a? Mam z tym ogromny problem, bo jedyne co mogę znaleźć to krótkie ulotki po góra kilkadziesiąt stron, jakby zmuszali do kupowania ich softu. A czasami nawet tego nie ma - mimo iż procesor jest dostepny w sprzedaży to nei da sie go odnaleźć na ich stronie.

To teraz jeszcze brakuje projektu na płytce Renesasa 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pod tym względem Freescale chyba faktycznie daje ciała... Ja noty ściągam zawsze z ich strony, np. http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=KL2&fpsp=1&tab=Documentation_Tab

Nie wiem jak jest z innymi prockami.

Co do CodeWarriora, to wersja ściągnięta na szkolenie działa mi do dzisiaj, więc sam już nie wiem 🙂 Na szczęście Processor Expert'a można mieć w postaci modułu i zintegrować go z innym środowiskiem

Link do komentarza
Share on other sites

Ja już patrzę na wersje komercyjne, bo na potrzeby własne zwykle znajdzie się jakiś sposób 😉 a do firmy spróbuj potem szefowi wyjaśnić dlaczego znowu potrzebne jest kilka tys. na oprogramowanie lub sprzęt 😉

Freescale ma strasznie nieprzyjazną stronkę i neistety strasznie niedopracowaną. Ja miałem taki problem, że szukąłem ich wyszukiwarką procesorów o odpowiednich parametrach, sprawdzałem gdzie indziej dostępność i potem sprawdzałem dokumentację. Której wyglądało to tak, jakby nie było, ale były np. 1-2 stronicowe świstki.

Za to środowisko fajne, jest nawet RTOS 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Fakt, nawet początkowo planowałem skorzystać z MQX żeby dać kaskadowy PID, o którym tyle się mówiło na Forbocie - PID ze sprzężenia zwrotnego enkoderów na jednym silniku, PID -||- na drugim silniku i PID "główny" do obsługi czujników. Jak najbardziej się da i to w wygodny sposób, ale niestety brak czasu mnie pokonał 🙂 Ale może kiedyś jeszcze do tego siądę, enkodery z DFRobot aż się proszą o miejsce w robocie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.