Skocz do zawartości

Treker

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Bardzo fajna konstrukcja. Widziałem ją chyba na zawodach w Gdańsku. Jak zwykle dopracowałeś najmniejszy detal. Zawsze denerwuje mnie ta twoja linka ale to dla wygody łapania więc wybaczam ten jedyny "grzech". Oby więcej takich robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Linka musi być 😉 Nie, no po prostu TSOP był czasami awaryjny - bo nie był do końca obsługiwany przez przerwanie dlatego wybrałem plan B 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bardzo fajny robot 🙂 można wiedzieć jaki był ogólny koszt tej konstrukcji? I jeszcze jedno pytanie. Jak sprawuje się ballcaster? Czy masz jakieś porównanie gdyby w jego miejsce włożyć jakieś koło?

Link do komentarza
Share on other sites

paw3lx, ciężko określić ile wszystko kosztowało, najdroższe na pewno były silniki oraz zamówiona PCB. Reszta elementów raczej nie jest wybitnie droga 😉

Ballcaster sprawował się ok, ale przy większej ilości czujników (w Feniksie 3), użyję dwóch po bokach. Raczej płytka z czujnikami była zbyt małą, aby zmieściło się tam jeszcze koło.

Aaa... Ja też mam jeszcze dwa pytania. Obydwa silniki sterujesz jednym mostkiem? Dane z proca wysyłasz TSOP-em?

Tak jeden mostek i nie było żadnego problemu.

Nie, TSOP jest do odbierania sygnałów z pilota. Wysyłam przez RS232 lub dołączony moduł BTM222.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie o to mi chodziło. Zastanawiałem się czy do trzeciego (aktualnie trwają pracę nad drugim) robota nie użyć TB6612FNG (lub dwa SI9986). Bardzo zaciekawiły mnie te dane, które wysyłasz. Robot jest szybki, a dodawanie do niego kabla RS232 mija się z celem.

Jakbyś miał czas i ochotę może napisałbyś porządny artykuł o regulatorze PID pod Bascoma? (te z forum są niepraktyczne dla początkujących)

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląd super, podoba mi się zwłaszcza ten motyw z feniksem i połączenie z komputerem. Jakbyś mógł napisać coś więcej o niskim zasilaniu silników - z tego co widzę na schemacie na silniki idzie 7v. Jak się sprawdza taśma IDE łącząca czujniki z procesorem Do miernika stanu baterii sam dobierałeś wartości, czy zastosowałeś takie jak w artykule? I skąd wiedziałeś którą stroną przylutować LM358 w obudowie SMD? Może się to wydawać śmieszne ale mi sprawiło sporo problemów bo nie ma żadnego wcięcia, czy kropki a napisy są po obu stronach. Pierwsze podpięcie zasilania skończyło się nieprzyjemnym dymem z tego właśnie wzmacniacza. Przy okazji zapytam o kondensatory tantalowe SMD, gdyż równocześnie z dymem z lm358 wystrzeliły mi przy samej wtyczce zasilania i do dziś nie wiem dlaczego. Jeśli chodzi o nową płytkę czujników, takie rozłożenie się nie sprawdziło? Na koniec chciałbym jeszcze ładnie poprosić o kawałek kodu z kalibracją - wiem że istnieje cały temat o tym i kilkakrotnie go przeczytałem:)

Link do komentarza
Share on other sites

Co do robota: Trawiłeś potem tą miedź, czy zastosowałeś laminat bez miedzi?

Trawiłem w ramach walki z nadwagą i z tego co pamiętam, to efekty były lepsze niż oczekiwałem.

Natanoj, na schemacie jest 7V, ale w rzeczywistości dawałem im 5-6V. Z taśmą IDE nie miałem nigdy problemów. Mój LM miał normalne wcięcie w obudowie. Nie mam teraz dostępu do kodu, spróbuję go później odkopać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.