Skocz do zawartości

Prosty robot Robot FPGA v02


qbazyl7

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

No tego jeszcze nie było robot na FPGA w dziale dla początkujących. Pozwoliłem sobie przenieść temat do właściwego działu 🙂

Jeśli pamięć mnie nie myli, to jest to pierwszy robot opisany an Forbocie, którzy korzysta z FPGA 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No i czy przewidujesz dołączenie jakichś czujników? Na razie wygląda to na ślepe jeżdżenie wg predefiniowanych kroków algorytmu załączania/wyłączania silników a przecież pod względem przetwarzania sygnałów z nietrywialnych czujników (mikrofony audio, linijki CCD, kamery TV, ultradźwięki), FPGA klasy CycloneII ma praktycznie nieskończone możliwości obliczeniowe w porównaniu z typowymi procesorami. Jakieś pomysły? Plany?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@piotrva:

Płytkę kupiłem jej cena to 150$ plus koszt przesyłki.

Zamówiłem z tej strony:

Sklep Terasic

Co jakiś czas pojawiają się promocje dla uczelni i studentów, można wtedy dostać bardziej zaawansowane modele za bardziej przyzwoite ceny. Przed zakupem warto sprawdizć, jakie cła nakładane są na zamówienia z Tajwanu i przy jakiej wartości paczki naliczany jest VAT.

Dwa lata temu przeglądałem oferty ważniejszych producentów FPGA i niestety nie znalazłem darmowych próbek.

Przedstawiony projekt nie posiada procesora, komendy (mnemoniki) interpretowane są przez proces na bazie automatu Meale'go.

@marek1707

Planuję dalszy rozwój platformy, wersja v03 będzie posiadała zestaw czujników odległości (ultradźwiękowych lub optycznych). Powoli będę dążył do podłączenia kamery lub kamer, ale to aktualnie odległy cel.

@piotrva:

Co do algorytmów genetycznych to odsuwam to w całkiem daleką przyszłość🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.