Skocz do zawartości

DIY SEGWAY


slawko_k

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Fajne a zrobiłbyś zdjęcia przeniesienia napędu ? Bo trochę tych przekładni nie wiedzę a jestem ciekaw jak to zrobiłeś. Po za tym widzę, że masz duże zaufani do swoich umiejętności ja bym się bał że program się zawiesi i przywale twarzą w chodnik 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawa konstrukcje, nie całkiem robotyczna, ale ciekawa mechanika i sterowanie idealnie pasują do Forbota 😉

Pytanie trochę "sadystyczne", ale mieliście jakieś "ciekawe" wypadki podczas testowania oprogramowania? Było trochę strachu na początku jeździć i próbować jak działa w terenie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wypadków nie było raczej. Z raz na hali podczas ostrego slalomu spadłem ale podejrzewam że tak się z zakręt złożyłem ze oboma stopami zwolniłem switche podłogowe i wyłączyły się silniki.

To sprawdzona niemiecka elektronika. Kupa niemców na tym jeździ. Ja tylko softwerowo troszkę zmodyfikowałem choć nie ukrywam że od nowa chciałem cały soft napisać bo regulacja jest mega prosta.

Regulator P na żyro, P na kąt z acc i potem dziwne I na całości.

Ktokolwiek nowy wsiada to segway chce go zrzucić. wystarczy puścić kierownice i staje się posuszny.

Hmm czasu nigdy nie mierzyłem. Spokojnej jazdy po równym to z godzinę na pewno.

Wagi nie sprawdzaliśmy tylko szacowaliśmy na podstawie poszczególnych elementów i wyszło ok 45kg.

Link do komentarza
Share on other sites

Wagi nie sprawdzaliśmy tylko szacowaliśmy na podstawie poszczególnych elementów i wyszło ok 45kg.

O to szczerze mówiąc się zdziwiłem - wygląda na lżejszą konstrukcję.

Link do komentarza
Share on other sites

Pisze z pamięci

- akumulatory kolo 12kg

- silniki koło 8kg

- koła koło 10kg

- buda koło 10kg

Uzbiera się.

Blacha jednak jest 2mm.

Podłoga jest wzmocniona w a przez całą szerokość idzie pręt na której są koła wiec buda jest mocna

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.