Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Podstawy elektroniki - #0 - Zapowiedź kursu

Autor Wiadomość
Komentator 

Otrzymał 16 piw(a)
Wysłany: 25-02-2015, 08:53   Podstawy elektroniki - #0 - Zapowiedź kursu

KursElektroniki
Chcąc budować roboty, musimy znać podstawy elektroniki oraz najważniejsze elementy. Stąd pomysł na nowy kurs. Przez najbliższe tygodnie, dzięki serii artykułów publikowanych na Forbocie początkujący będą mogli poznać podstawy elektroniki.
UWAGA, to tylko wstęp!
Dalsza część artykułu dostępna jest na darmowym blogu Forbota.

Kliknij, aby przeczytać całość!

Poniżej znajdują się komentarze naszych użytkowników powiązane z tym artykułem.

Przeczytałeś artykuł? Dodaj komentarz!

Postaw piwo autorowi tego posta

pempol 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 16-03-2015, 17:25   

Witam. Jak zobaczyłem, że Forbot zapowiedział kurs elektroniki dla początkujących to pomyślałem, że to dobra opcja by wrócić do tej tematyki:>
Po wymianie kilku maili z Damianem (zaginione mierniki:P) w końcu paczka znalazła się w moich rękach. W tym miejscu mogę potwierdzić, że zamawiając zestaw, otrzymacie wszystko to, co jest wymienione w tabelce w tym artykule.
Jeśli chcecie zestaw na dobry początek to jest to dobry wybór:)

Treker 

Otrzymał 487 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 20-03-2015, 19:05   

W związku z Waszym dużym zainteresowaniem, zestawy elementów można kupować już w Botlandzie: https://botland.com.pl/641-kursy-forbot

K3tonal 

Wysłany: 19-04-2017, 15:50   

Witam,

Świetny kurs dziękuję za poświęcenie czasu na jego stworzenie !!!. Zakupiłem również do niego zestaw PLUS dlatego pozwolę sobie na drobną uwagę :) A więc jako osoba mocno początkująca sądzę że płytka prototypowa z zestawu powinna być dokłądnie taka sama jak ta wykorzystana w kursie i miło by było gdyby chociaż w pierwszych lekcjach były podane dokładne współrzędne gdzie co wpiąć ( mam na myśli np. rezystor 12e itp) było by to znacznie bardziej przejrzyste niż patrzenie na zdjęcie. MIMO WSZYSTKO KURS PIERWSZA KLASA !!!! kupiłem sobie już zestaw do Arduino a w tym tygodniu zamawiam elektronike cz.2 POLECAM GORĄCO !!!!!!!

Treker 

Otrzymał 487 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 19-04-2017, 16:05   

K3tonal, witam na forum - dziękuję za miłe słowa :) Cieszę się, że kurs jest pomocny!

Mam świadomość, że zdjęcia wymagają aktualizacji. Będziemy to zmieniać :) Kurs elektroniki był naszym pierwszym kursem, z każdym kolejnym staraliśmy się robić wszystko coraz lepiej. Zobaczysz, że w kursie elektroniki poziom II grafiki są już lepsze. Niedługo wrócimy do tej serii i zaktualizujemy zdjęcia.

Zachęcam do korzystania z forum - nie pomagam indywidualnie przez PW/maila.
Sprawdź! >> Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiKurs STM32

K3tonal 

Wysłany: 24-04-2017, 11:54   

@Treker

Wlasnie wczoraj zacząłem sobie kurs Arduino i faktycznie muszę przyznać że obrazki tam wstawione rozwiewają wszelkie moje wątpliwości :)

Jest super !!! pozdrawiam, dziękuje i doceniam pracę włożoną w kurs już się przymierzam do reszty kursów łącznie z lutowaniem - wszystkie w wersji PLUS oczwiście ;D

Treker 

Otrzymał 487 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 24-04-2017, 11:57   

K3tonal, miło słyszeć :) Powodzenia w dalszej nauce!

Zachęcam do korzystania z forum - nie pomagam indywidualnie przez PW/maila.
Sprawdź! >> Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiKurs STM32

Odpowiedz do tematu