Skocz do zawartości

[minisumo] Quak


Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich w moim pierwszym worklogu o moim pierwszym robocie. Quak, bo tak się zwie (ale na razie sam projekt) 🙂 będzie miał z tyłu dwie pololki 50:1 z przodu pług.

Ogólne założenia:

-konstrukcja z laminatu

-procek to atmega 16

-mostek h 2X tb6612

-4 sharpy cyfrowe 40cm

-4 czujniki linii-cny70

-płytka będzie robiona termotransferem w domu

-wyświetlacz znakowy 2x8

-płytka częściowo w smd

-aku li-pol redox 2s 500mah

-koła przewiduję solarbotics bo w tym temacie nie ma za dużego wyboru

-standardowe mocowania silników od pololu

Projekt w Google SketchUp prezentuje się następująco:

Oczywiście wystające sharpy są tylko umownie w robocie będą schowane wewnątrz.

Pytania do was:

Jakiej grubości laminat polecacie, 1.6mm, 1.5mm czy 2mm?

pozdrawiam Mechano

Link do komentarza
Share on other sites

Rozchyl nieco te czujniki po bokach z przodu, bo na razie masz spore martwe strefy. Aluminium nie nadaję się za bardzo na obudowę minisumo, jest zbyt miękkie (no chyba, że jakieś lotnicze twarde). Z laminatem będziesz miał ten problem, że twój robot będzie ważył tak na oko około 250g. Mosiądz jest bardzo wdzięcznym materiałem do obróbki ręcznej, bardzo dobrze się obrabia, jest stosunkowo twardy i ma większą gęstość od stali. Na samo ostrze pługa jednak się nie nadaje, na nie musisz wykombinować coś innego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bobby

Czujniki oczywiście będą rozchylone, tylko na modelu są prosto. Robota z laminatu zawsze można dociążyć, ale nie chce mieć pełnych 500g. A na pług coś się wykombinuje.

W pierwszym poście pojawił się schemat. Możecie go sprawdzić, bo w przyszłym tygodniu chcę zacząć projektować płytkę.

Edit: Co możecie napisać o Solid Edge? Ponoć to program w stylu Solid Works z wersją darmową. Chyba nawet tu na Forbocie miał się pojawić kurs Solid Edge.

Edit2: Przyszły dzisiaj paczki z electroparku i z narzedziak.pl czekam jeszcze tylko na paczkę z botlandu i będę mógł zacząć budowę.

Edit3: Dostałem paczkę z botlandu i mam mały problem z ładowarką.

posiadam

takąChodzi o to, że nie ma wyjścia do ładowania pakietu. Jest wejście zasilacza i wejście balansera a co z zasilaniem pakietu? Chyba, że nie używa się podczas ładowania kabli wyjściowych, tylko po co wtedy krokodylki z wtykiem dc w zestawie?

Link do komentarza
Share on other sites

Narzędzie "rotate" 😉 Znajduje się pod "copy"

Edit: argh, nie doczytałem, twojego posta do końca, na schemacie, chyba się nie da o 45*, na PCB w lewym, górnym rogu po wybraniu "rotate" możesz wpisać kąt 😉

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

To pierwszy schemat w kicadzie którego już porzuciłem. Obecnie powstaje schemat i pcb w eagle ale chyba nie użyję l298 tylko 2 tb6612.

Tak wygląda Quak obecnie:

Problem z ładowarką rozwiązany, ładuje się akumulator przez kabel balansera.

Link do komentarza
Share on other sites

Maxo, na złomie może poszukaj 😋 Co prawda zazwyczaj w takich "składowiskach" mosiądz będzie matowy (bardziej lub mniej pokryty warstwą patyny), ale to można zlikwidować przy użyciu stężonego kwasu azotowego (V) lub w sposób mechaniczny - np. specjalna szczotka metalowa do narzędzi typu Dremel (ja tak robię i mosiądz wygląda ładnie 🙂 ).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.