Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Drukarki 3D - sklep 3dl.tech

Sygnały sterujące l293d z atmega328p

Autor Wiadomość
Isilio 

Wysłany: 19-05-2017, 11:15   Sygnały sterujące l293d z atmega328p

Witam, mam pytanie, czy mostek l293d posiada izolacje galwaniczna sygnałów sterujących? Chodzi o to ze układ zasilam 9V, atmege przez stabilizator a na mostek podaje prosto 9V, wspólna masa. Czy muszę odseparować sygnały sterujące z atmegi do mostka aby to 9V w razie przebicia nie uszkodziło atmegi?
Polecany artykuł z FORBOT.PL:
Metody pomiaru stanu baterii

Niezmiernie istotną sprawą w konstrukcji robota jest właściwy dobór czujników. Czujniki (lub też sensory) info... Czytaj całość

Warto przeczytać » Jetson TK1 okiem robotyka - #4 - Przykładowa aplikacja

Postaw piwo autorowi tego posta

marek1707 

Otrzymał 564 piw(a)
Programuję w:
C, asm

Wysłany: 19-05-2017, 11:47   

Nie, nie posiada. Ma za to dwa zasilania: Vcc1 podłączasz do 5V - tego samego co do procesora i to napędza obwody wejściowe mostka, a Vcc2 do wyższego i mocniejszego źródła zasilania tranzystorów wyjściowych L293 czyli de facto silników. Ten drugi pin i i same tranzystory wytrzymują 36V. Musiałbyś się bardzo postarać żeby to przebić z baterii 9V. Poza tym daleko na niej nie zajedziesz. Ta w sumie dość droga bateria ma 400-500mAh i wydajność rzędu 100mA. Ile pobierają Twoje silniki? Bo jakoś nie dosłyszałem.
Procesor szybciej załatwisz chodząc po plastikowej wykładzinie i strzelając w niego małą iskrą wyładowania ESD z palca niż przez uszkodzenie mostka.

Isilio 

Wysłany: 19-05-2017, 14:51   

Dzięki, jest to tylko projekt do demonstracji wiec nie przejmuje się zasilaniem, bo zawsze mogę go zasilić zasilaczem ale nie będzie to raczej napięcie większe niż 12V. Chodziło mi tylko o to czy muszę odseparowywać te sygnały sterujące, ale jeśli nie to lepiej, zawsze płytka będzie mniejsza ;)

marek1707 

Otrzymał 564 piw(a)
Programuję w:
C, asm

Wysłany: 19-05-2017, 15:07   

No to już pochwal się co robisz i co to za demonstracja. Przełkniemy nawet jeśli to nie jest robot :)

Polecany artykuł » Recenzja zestawu uruchomieniowego EVB 5.1 firmy And-Tech

Odpowiedz do tematu