Skocz do zawartości

Sprawdzenie schematu - elektronika do platformy rozwoju systemów sterowania


Stonka

Pomocna odpowiedź

Witajcie!

Robimy w kole naukowym roboty - niewielkie, na kołach szwedzkich z silnikami BLDC 😎 . W każdym razie, ja ma zrobić do nich elektronikę. A że z tego tytułu idzie też moja mgr, to temat jest bardziej odjechany, ale w skrócie sprowadza się do stworzenia platformy rozwoju systemów sterowania - o co chodzi? Żeby zrobić płytkę rozwojową😋 Ale taką bardziej pod nasze indywidualne potrzeby.

W tym temacie proszę o sprawdzenie, czy gdzieś o czymś nie zapomniałem albo nie zrobiłem jakiegoś oczywistego błędu. Ewentualnie może jakieś rady jeśli ktoś coś podobnego robił/korzystał z podobnych elementów.

W sumie jest to jeden z pierwszych schematów jakie robiłem własnoręcznie. Mam nadzieję, że nie jest tragicznie 🙂 ...

Generalnie to ma być taka płyta bazowa, na którą będzie możliwość nakładania czegoś w stylu shieldów (jak Arduino). Np. ze sterownikami pod BLDC, pod DC, z czujnikami, itp....

Czekam na konstruktywną krytykę 😉

Porty.pdf

Interfejsy.pdf

Zasilanie.pdf

Procesor.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Harnas, w którym dokumencie o tym jest napisane? Nie umiem nic o tym znaleźć ani w DSie ani w AN2606. Może jest jeszcze jakiś pdf który przydałoby mi się przeczytać?😉 Albo po prostu nie znalazłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie rozumiem trochę o co chodzi z tym Butterfly, przecież zworka jest albo spięta do GND, albo do 3.3V... Więc raczej BOOT0 nie wisi w powietrzu. Tak samo VBAT jest podpięty do zasilania. Także myślę, że skoro nigdzie nie napisali o tym wprost, to ten pulldown nie zaszkodzi:). Może nie jest potrzebny, ale wolę mieć coś nadmiarowego, niż żeby potem żałować. W każdym razie dzięki za uwagi, Harnas.

Link do komentarza
Share on other sites

FACEPALM masz racje z tym BOOT0 😃 Dla bezpieczeństwa możesz dać te rezystory, chociaż bez nich u mnie też działa. Co do VBAT to niby zalecają podłączyć do 3.3V, chociaż jak wyżej zostawiałem w powietrzu i nie było problemów 🙂

Poza tym schemat wygląda w miare ok, jedynie zastanawiają mnie rezystory R20 i R21, a do dokumentacji przetwornicy nie zaglądałem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

R20 i R21 są dla zapewnienia kompatybilności z rodzinami STM32F4xx i STM32F2xx.

To samo dotyczy C15, C18 R19, R22, R23. 🙂

Chciałem mieć możliwość wykonania kilku takich płytek i montowania na jednej np. STM32F1 a na innej STM32F4xx.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.