Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
RobotStudio Challenge - podejmij wyzwanie!

Sterowanie siłownikiem elektrycznym

Autor Wiadomość
Way 

Wysłany: 17-02-2017, 11:49   Sterowanie siłownikiem elektrycznym

W moim pierwszym temacie na tym forum chciałem się ze wszystkimi przywitać i od razu przechodzę do tematu który mnie tu sprowadza :-)
Planuję wykonać montaż anteny satelitarnej, do ustalania kąta elewacji chcę wykorzystać siłownik elektryczny sterowany z RaspberryPi. Siłownik to Super Power Jack 12V z impulsatorem, więc cały czas maiłbym informacje zwrotną co do wysunięcia ramienia. Zastanawiam się jak sterować siłownikiem (a dokładnie jego silnikiem DC)- potrzebuję mieć możliwość zmiany kierunku jego obrotów i dodatkowo prędkości obrotowej (choć nie jest to absolutnie konieczne na tym etapie projektu, ale nie chciałbym w jakiś sposób zamknąć się na takie sterowanie). Pierwsze myślałem o zbudowaniu własnego układu, ale nie mam w tym doświadczenia i nie wiem jak bardzo skomplikowany musiałby być to układ- ma ktoś pomysł na jakiś schemat i jakie elementy najlepiej by użyć? W tej chwili rozglądam się też za gotowymi sterownikami silników DC, silnik w siłowniku ma moc 50W, więc sterownik powinien być przygotowany na prąd w okolicach 4,5A- macie jakieś sprawdzone układy?
Polecany artykuł z FORBOT.PL:
Microchip PIC cz.1

Mikrokontroler RISC rodziny PIC wykonany w technologi NMOS czyli PIC1650 powstał w odziele Microelectronics Di... Czytaj całość

Ostatnio popularny » Kurs Arduino II - #3 - syrena alarmowa, MOSFET w praktyce

Postaw piwo autorowi tego posta

BlackJack 

Otrzymał 46 piw(a)
Programuję w:
C for PIC
Wysłany: 18-02-2017, 18:19   

Np. coś takiego:
https://botland.com.pl/sterowniki-silnikow-dc/5727-pololu-g2-high-power-18v25-jednokanalowy-sterownik-silnika-30v25a.html
Spore prądy, wbudowane zabezpieczenia, i z PI też powinno dać się spokojnie ożenić.

Przyjmę drobne zlecenia, na oprogramowanie sterowników, LOGO, EASY, TECO SG2, czy podobnych.

Way 

Wysłany: 20-02-2017, 21:17   

Jednak zdecydowałem się na coś tańszego: https://botland.com.pl/sterowniki-silnikow/456-pololu-vnh5019-jednokanalowy-sterownik-silnikow-24v12a.html

Odpowiedz do tematu