Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)


Treker

Pomocna odpowiedź

Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” pragnie bardzo serdecznie zaprosić wszystkich na czwartą edycję międzynarodowych zawodów Robotic Arena, która w tym roku odbędzie się 10 grudnia (sobota) na kampusie Politechniki Wrocławskiej. W tym roku zawodnicy będą mogli konkurować w znanych z dotychczasowych edycji kategoriach: minisumo, sumo, line follower, freestyle oraz trzech nowych, zyskujących coraz to większą popularność:microsumo, nanosumo, micromouse.

Tak jak i w ubiegłym roku, tak i w tym zawody podzielone będą na dwie części: eliminacje (budynek C-13), podczas których oprócz rozgrywek we wszystkich konkurencjach będzie można obejrzeć inne konstrukcje robotyczne, prezentowane przez zaproszonych gości oraz finał (budynek D-20), który stanowić będzie uwieńczenie całego dnia zmagań. Mamy nadzieję, że Zawody Robotic Arena staną się po raz kolejny nie tylko areną do rywalizacji najlepszych konstrukcji, ale też miejscem spotkania polskiego środowiska robotyki amatorskiej, wymiany doświadczeń, pomysłów. Chcielibyśmy, aby i tym razem zawodnicy uczestniczący w Zawodach stworzyli wspaniałą atmosferę, którą będzie można wspominać jeszcze długo po Zawodach.

Rejestracja została już uruchomiona i potrwa do 27 listopada 2011 roku. Zarówno formularz

rejestracyjny, jak również więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Zawodów

www.roboticarena.pl

Informacji możecie również szukać na profilu Robotic Arena na Facebook’u:

www.facebook.pl/roboticarena

W razie pytań, piszcie na adres: konar@pwr.wroc.pl

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

Międzynarodowych Zawodów Robotów

ROBOTIC ARENA 2011

ra2011.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja mam pytanie odnośnie rejestracji. Czy osoba, która zgłasza drużynę jest automatyczne jej członkiem czy po prostu osobą zgłaszającą?

i z czego będzie wykonane podłoże/ring?

Link do komentarza
Share on other sites

Szymbi, tak, jest automatycznie członkiem drużyny.

To jest dobre pytanie - na 99% wszystkie ringi będą drewniane. Na ostatnich zawodach w Łodzi pytałem się zawodnika sumo czy ma w swoim robocie magnesy i odpowiedział, że nie. Jeżeli okazałoby się, że wszystkie roboty je mają, to rozważylibyśmy metalowe ringi, ale raczej mogę was zapewnić, że będą drewniane.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Dyskusję o metalowych ringach wydzieliłem do nowego tematu:

https://www.forbot.pl/forum/topics18/metalowe-ringi-w-minisumo-vt6370.htm

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Postaramy się przyjrzeć tej sprawie i w miarę możliwości zabezpieczyć - problemem jest to, że wszędzie, gdzie do tej pory takie zabezpieczenia widziałem, łamało on w mniejszym lub większym stopniu zapis o 100cm obszarze wokół ringu gdzie nie powinno być przeszkód.

Z drugiej strony, myślę, że warto pomyśleć o zabezpieczeniu programowym - kiedy robot na wszystkich 4 czujnikach widzi białą linię (a tak jest przecież na stole) to oznacza to, że czujniki są źle skalibrowane i błędnie wykrywa powierzchnię dohyo jako linię lub właśnie wypadł na stół - w obu sytuacjach, jedynym sensownym rozwiązaniem jest ograniczenie poruszania się jedynie do obrotów (nie wypadniemy wtedy z ringu, anie ze stołu).

pozdrawiam serdecznie!

Paweł Kaczmarek

Link do komentarza
Share on other sites

kiedy robot na wszystkich 4 czujnikach widzi białą linię (a tak jest przecież na stole) to oznacza to, że czujniki są źle skalibrowane i błędnie wykrywa powierzchnię dohyo jako linię lub właśnie wypadł na stół - w obu sytuacjach, jedynym sensownym rozwiązaniem jest ograniczenie poruszania się jedynie do obrotów (nie wypadniemy wtedy z ringu, anie ze stołu).

To jest właśnie bez sensu, bo z tego co wiem to większość robotów wypada ze stołu podczas ataku, wtedy gdy ma maksymalną moc i prędkość i nie daje rady wyhamować. Poza tym nie wiem skąd wziąłeś "wszystkie 4 czujniki". Nie ma sensu ograniczać robotów tylko dlatego, że nie potraficie zabezpieczyć stołu.

Jak zajrzycie do relacji z Astor'a w Sosnowcu to zobaczycie, że się da, a co więcej da się nawet na takich zabezpieczonych stołach walczyć i nie zakłóca to pracy robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Odwołałem się jedynie to bardzo popularnego standardu.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że 99% procent robotów nie będzie miało problemu z walką na takim stole, co nie zmienia faktu, że jest on po prostu niezgodny z regulaminem minisumo. Z braku lepszej alternatywy, rozważymy to rozwiązanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.