Skocz do zawartości

Trójmiejski Turniej Robotów 2012 (Gdańsk, 21 kwietnia)


Treker

Pomocna odpowiedź

W imieniu wszystkich organizatorów (czyli w tym roku również mnie) chciałbym zaprosić Was na kolejną edycję Trójmiejskiego Turnieju Robotów, który jak co roku odbędzie się na Politechnice Gdańskiej. Jest to impreza dla każdego, kto jest zainteresowany nowoczesnymi technologiami, zwłaszcza robotyką. Można tam będzie spotkać ludzi pasjonujących się budowaniem robotów, dowiedzieć się jak rozpocząć swoją przygodę z automatyką, ale również zwyczajnie pokibicować!

Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć imprezę o kilka nowości. W tym roku będziecie mieli okazję do sprawdzenia swoich sił w następujących konkurencjach:

Minisumo, Microsumo i Nanosumo – konkurs małych robotów, które walczą na ringu jak zawodnicy Sumo

LineFollower – konkurs robotów, poruszają się po linii

LineFollower Pro – długie proste, łagodne zakręty i skrzyżowania - czyli konkurencja pokazowa dla najszybszych robotów FTL

LEGO Minisumo – konkurs robotów zbudowanych z klocków LEGO, „młodsza siostra” konkurencji Minisumo

LEGO LineFollower – konkurs robotów zbudowanych z klocków LEGO, które podobnie jak „duże” roboty LineFollower poruszają się po linii

Freestyle – czyli pokaż co potrafisz zbudować – może jeździć, skakać, latać, co tylko konstruktor zechce zbudować

Micromouse 8×8 – roboty jeżdżące po labiryncie. Pierwszy raz będziecie mogli wystartować w tej wyjątkowo widowiskowej konkurencji w Gdańsku!

W tym roku turniej odbędzie się 21 kwietnia 2012, jak zawsze w nowym budynku wydziału ETI. Ponownie szykujemy dla Was ogrom zmian i niespodzianek, aby TTR był jak najlepszy. Udział oraz wstęp na zawody jest oczywiście darmowy. Zapraszamy zawodników oraz widzów - na pewno nie zabraknie atrakcji 🙂

Rejestracja jest już dostępna na stronie konkursowej: http://ttr.skalppg.pl/zarejestruj-druzyne/

Do zobaczenia w Gdańsku!

Organizatorzy Trójmiejskiego Turnieju Robotów

logo_ttr.png

Link do komentarza
Share on other sites

Co do podziału na dwie różne trasy przy LF (jednej krętej, a drugiej na pełną szybkość) czy nawet jako osobne konkurencje to jestem gorącym zwolennikiem i jeśli tylko macie odpowiednio dużo miejsca, to bardzo zachęcam i kibicuje.

Co do micromouse pewnie trochę za późno piszę, ale wydaje mi się, że w przypadku pomniejszonych tras "standardem" jest 9x9, a nie 8x8. W takim wypadku punkt docelowy jest dokładnie na tych samych polach co dla pełnowymiarowego labiryntu (a więc program nie wymaga żadnych modyfikacji w stosunku do tego dla labiryntu 16x16). Oczywiście punktem docelowym może być jedna komórka (o "współrzędnych" (8,8)) jednak wyraźnie zaznaczone pole końcowe (przez te 4 komórki) ułatwia "zrozumienie konkurencji" przez postronnych widzów. Poza tym nawet takie powiększenie labiryntu znacząco zwiększa liczbę kombinacji. Dodatkowy element to czynnik ekonomiczny - blat płyty mdf czy wiórowej z reguły ma wymiary 2,7m x 1,8m, może sie okazać że biorąc od stolarza jedną płytę o wymiarach 180 x 180 wyjdzie za nią mniej lub niewiele więcej niż za płytę 8x8 (~~150 cm x 150 cm?) z racji mniejszego docinania.

Oczywiście niepodważalnym argumentem za labiryntem 8x8 jest to ze dużo łatwiej będzie go za rok "rozszerzyć" na labirynt 16x16 docinajac trzy identyczne płyty i zapewne tym się kierowaliście decydując o takim labiryncie.

W każdym razie polecam jednokawałkowe podłoże, jest równiej i roboty nie podskakują na łączeniach 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

TTR2011 impreza po której się narodził GROM, więc na pierwszą rocznicę musimy się pokazać. Mam nadzieje, że zalejemy Gdańsk w tym roku robotami i będzie równie dobra zabawa jak na poprzedniej odsłonie. Nie widziałem wcześniej tak mocnej promocji żadnej z imprez robotyki amatorskiej tzn.:

na RC ulotki oraz banery promujące imprezę, na forbot reklama imprezy:) oraz plakaty na uczelniach tak się reprezentuje jeden z plakatów na PO

Mam nadzieje, że zaowocuje to zacną frekwencją 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli bylibyście w stanie w jakiś sposób (poczta polska?) dostarczyć mi kilka plakatów, to mogę je rozwiesić w strategicznych miejscach Politechniki Warszawskiej. Jak coś to PW.

P.S.

Cieszy mnie micromause. Coraz więcej turniejów inwestuje w tą konkurencję, a to perspektywiczna konkurencja! 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołączam się do prośby/propozycji danioto. Do Szczecina chyba jest bliżej niż do Opola, nie 😋? Co prawda z dawnej polibudy tylko my jeździmy na zawody, ale grunt to akcja promocyjna 🙂. A nuż ktoś z Wydziału Informatyki by się wybrał.

Link do komentarza
Share on other sites

Zapomniałem napisać o najważniejszym, szukamy noclegu z soboty na niedziele najlepiej blisko PG. Na stronie TTR jest kilka propozycji nam to w sumie wszystko jedno gdzie byle było sporo zawodników, którzy będą mieli siłę na jakieś nocne sympozjum.

Link do komentarza
Share on other sites

W zeszłym roku braliśmy nocleg w Domu Harcerza. Niestety drogo nas to wychodziło, bo 70zł/os/dobe. Jednakże lokalizacja bardzo fajna, bo tuż przy starym mieście. GROMowi już mówiłem, jak w zeszłym roku obdzwoniłem wszystkie akademiki na PG i żadne nie oferuje w ciągu roku akademickiego noclegów dla osób "z zewnątrz".

@Hungrydevil

Za drugim razem się doczytałem. Nocujecie PO zawodach? Czy pomyliło Ci się? Może chociaż tym razem byśmy/cie poszli na jakiś kompromis i zrobili sympozjum PRZED zawodami:P

Link do komentarza
Share on other sites

Dla konstrukcji stworzonych z LEGO jest osobna konkurencja i nie mogą one startować w konkurencji LineFollower.

Konkurencja LineFollower Pro nie ma takich ograniczeń, tak jak wspominałem ma ona charakter jedynie pokazowy, długość trasy raczej nie pozwoli na zmieszczenie się w limicie czasu robotom skonstruowanym z klocków LEGO, co będzie równoznaczne z dyskwalifikacją.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.